امروز سه شنبه 28 خرداد 1398
معرفی دکتر مهدی دهقانی
دکتر مهدی دهقانی، یکی از علمی ترین متخصصین رشته بیماریهای مغز و اعصاب (نورولوژی) می باشند. ایشان در طول دوران تحصیل خود علاوه بر مقالات متعددی که در کنگره های علمی ارائه کردند، بالغ بر ۱۳ مقاله انگلیسی علمی در معتبرترین مجلات ISI اروپایی چاپ کرده اند که نشان از اهمیت دادن ایشان به فعالیت های علمی دارد. لیست این مقالات را میتوانید در قسمت "سوابق علمی دکتر دهقانی" ببینید. این فعالیت ها باعث شد که ایشان در دوران دانشجویی بارها در جشنوارهای کشوری حائز رتبه اول گردند. از جمله این جشنواره ها میتوان به "جشنواره خوارزمی" و "جشنواره علوم پزشکی رازی" اشاره کرد. در حال حاضر نیز میزان بالای رضایت مراجعین از کار ایشان نشاندهنده ادامه همان سیاق در فعالیت بالینی می باشد.
افتتاح کلینیک نوروتراپی (جدید)
نوروتراپی یکی از جدیدترین روشهای درمان بیماریهای مغز و اعصاب در جهان می باشد. اساس این روش بر پایه "درمان بدون دارو" است. ابتدا محل دقیق اختلال مغزی توسط نقشه برداری مغز (QEEG) معلوم شده و بعد درمان با تمرکز بر نقطه مختل شده انجام می شود. جدیدا دکتر دهقانی کلینیک نوروتراپی خود را در بیمارستان پیامبران واقع در غرب تهران راه اندازی کرده اند. برای آشنایی با این روش مدرن درمانی کلیک نمایید.
آدرس مطب
دکتر دهقانی روزهای مختلف هفته در مراکز مختلفی مراجعین را ویزیت می نمایند. مطب اصلی ایشان روزهای "شنبه نزدیک میدان ونک" و "روزهای دوشنبه نزدیک پارک ساعی" است. بیمارستان اصلی محل فعالیت ایشان "بیمارستان پیامبران" در حوالی آریاشهر است که در آن هم سه روز هفته کلینیک دارند و هم بیمارانشان را بستری می نمایند. آدرس این مراکز و ساعت کاری آنها را میتوانید در این قسمت مشاهده نمایید.
روال ویزیت در مطب دکتر دهقانی
اگر تابحال توسط دکتر دهقانی ویزیت نشده اید، دانستن چند نکته کمک می کند که ویزیت بهتری داشته باشید و سریعتر به تشخیص دقیق بیماری خود برسید. روال ویزیت در مطب دکتر دهقانی، روال مشخصی است که در تمام مراکز درمانی که ایشان فعال هستند رعایت می شود. در این بخش شما را با این نکات آشنا میکنیم.
درباره این سایت
سایت "کلینیک مغز" برای آشنایی شما با بیماریهای مغز  و اعصاب و ستون فقرات ایجاد شده است. مقالات و مطالب این سایت همگی نوشته دکتر مهدی دهقانی (متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات) است و با  توجه به نیاز بیماران و بستگان آنها به اطلاعات تکمیلی و مفید درباره بیماریشان تهیه گردیده است. مقالاتی که در این سایت میبینید هیچکدام از منابع دیگر فارسی زبان جمع آوری نشده و تمام آنها نوشته و یا ترجمه شده از معتبرترین مقالات علمی روز توسط شخص ایشان میباشد. سعی شده مطالب به زبان ساده نوشته شود تا برای عموم قابل استفاده باشد. 
اینستاگرام سایت
صفحه اینستاگرام سایت کلینیک مغز و اعصاب دکتر مهدی دهقانی، حاوی مطالب مفید و تصاویر آموزشی از فروردین 94 شروع به کار کرد. مطالب گذاشته شده در اینستاگرام کاملا با مقالات سایت تفاوت دارد و مکمل آن است. شما میتوانید با دنبال کردن این صفحه از جدیدترین نوشته های دکتر دهقانی مطلع شوید.
آرشیو پرسش و پاسخ
طی چند سال از شروع به کار سایت "کلینیک مغز" و پاسخدهی به سوالات مراجعین، دیده شد که بسیاری از سوالات مطرح شده از دکتر دهقانی بین خوانندگان سایت حالت مشترک دارد. لذا در این بخش بیشترین سوالات پرسیده شده از ایشان بر حسب موضوع دسته بندی شده است. شاید شما هم بتوانید پاسخ سوال خود را در این قسمت بیابید.
مقالات سایت
این قسمت شامل مقالات متعددی است که دکتر دهقانی درباره بیماریهای مختلف "مغز، اعصاب و ستون فقرات" نوشته اند. تمامی مقالات به زبان ساده نوشته شده تا قابل استفاده همه باشد. در این قسمت ترتیب مقالات برحسب زمان قرارگیری در سایت و از "جدید به قدیم" است. ولی برای دسترسی به دسته بندی مقالات برحسب نوع بیماریها میتوانید از منوی گوشه بالا و چپ سایت استفاده نمایید.

پر بیننده ترین عناوین

اختلال وسواس جبری (OCD) را بهتر بشناسیم

تا چه میزان اضطراب در افراد طبیعی است؟

تحریک الکتریکی ترانس کرانیال (tDCS) چیست؟

افسردگی (سرماخوردگی روانی)

اختلال نقص توجه/ بیش فعالی (ADHD) چیست؟

روش انجام QEEG (نقشه برداری مغز)

کاربردهای QEEG (نقشه برداری مغزی):

نقشه برداری مغز (QEEG) چیست؟

چه افرادی از درمانهای نوروتراپی سود می برند؟

نوروتراپی چیست؟

راه اندازی کلینیک نوروتراپی دکتر دهقانی در بیمارستان پیامبران

روش های درمان اختلال خواب

سندروم پای بی قرار

اختلالات خواب

پانیک (حمله وحشت) چیست؟ اینستاگرام

ترس و فوبیا: اینستاگرام

نکاتی در مورد خواب: اینستاگرام

ترس از بیماری ام اس!

نرمشی برای درمان سرگیجه: اینستاگرام

درد سیاتیک چیست: اینستاگرام

ترس از صحبت در جمع: اینستاگرام

سندرم تونل کارپ: اینستاگرام

افسردگی و راههای مقابله با آن

ضربه به سر: نکات مهم و کاربردی

آشنایی با بیماری: مننژیت

داشتن خواب راحت: نکات مهم و کاربردی

بیماری منیر: اینستاگرام

نوار مغز چیست؟

سرگیجه: نکات مهم و کاربردی

به تشخیص های دکتر گوگل اعتماد نکنید!

سردرد: نکات مهم و کاربردی

ریتالین: خوب، بد، زشت!

خرافات و واقعیتها در مورد ام اس (بخش اول)

آشنایی با داروها: آلپرازولام (زاناکس)

تمرینات نرمشی برای مبتلایان به کمردرد + تصاویر

آشنایی با بیماری: دیسک کمر

کارهایی برای تقویت حافظه و بهتر کردن سبک زندگی در پیرمغزی

علایم و نشانه های اصلی پیرمغزی کدامند؟

چرا و چگونه بعضی از افراد دچار ضعف حافظه می شوند؟

دلایل سبکی سر و غش کردن

درمان درد گردن و آرتروز گردن

تمرینهای نرمشی مفید برای کاهش کمردرد

سوالات رایج درباره بیماری ام اس

 پیگیری اینستاگرام سایت

اینستاگرام سایت

@ClinicBrain

 

پرسش و پاسخ

مجموع 290 پرسش و پاسخ
 

پرسش های مطرح شده

مجموع 290 پرسش و پاسخ
سارا قربانی
|
پنجشنبه 31 ارديبهشت 1394
|
پاسخ به این نظر
0

با سلام و احترام. پدر من حدود سه سال پیش دچار کانسر حنجره شده بود. که پس از یک دوره درمان شیمیایی و رادیوتراپی مشکلشان برطرف شد. در حال حاضر طبق دستور پزشک هر شش ماه یک بار چکاپ از ناحیه گردن (MRI) ضروری است. جدیدترین ام آرآی ایشان بدین شرح است. وقت مراجعه به پزشک یک ماه دیگر است. لطفا تا قبل از مراجعه به دکتر خودشان، کمی درباره جواب توضیح دهید. سپاس بیکران cortex: normal gross anatomy and signal intensity. basal ganglia: appropriate signal intensity diffuse small vessel disease ischemic changes in white matter of both hemispheres and pons and mid brain are seen. cerebellum: normal gross anatomy and signal intensity of hemispheres and vermis. brain stem: normal shape and signal intensity. sella turcica and para/ suprasellar structures: grossly normal bilateral ethmoidal and maxillary sinusitis are seen with accuracy of noncontrast MRI. no evidence of active tumoral residue or recurrence in oropharyngeal area is detected. osteophyte disc as c2-3 with pressure effect infiltration in all cervical body secondary to effect of previous radiotherapy is seen

مدیر اصلی
|
جمعه 1 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

خوشبختانه در این ام آر آی اثراتی از عود کانسر در سر و گردن وجود ندارد. اثرات قبلی ناشی از رادیوتراپی در مهره ها مشهود است که قابل انتظار می باشد.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

یزدان احمدیان یکتا
|
دوشنبه 28 ارديبهشت 1394
|
پاسخ به این نظر
0

مدتیه دردی از ناحیه لگن تاباسن و ران پا شروع شده سیاتیکه یا دیسک کمر باتشکر

مدیر اصلی
|
جمعه 1 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

سیاتیک و دیسک کمر هر دو به یک بیماری اشاره می کنند. در مقاله آشنایی با بیماری دیسک کمر بصورت کامل در مورد آن توضیح دادم که می توانید مطالعه کنید.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

ناهید
|
جمعه 25 ارديبهشت 1394
|
پاسخ به این نظر
0

با عرض سلام و خسته نباشید...اقای دکتر پدر من 49 سال دارند و 1 سال پیش بطور ناگهانی کل بدنشون از کار افتاد. در ضمن ایشون مبتلا به دیابت هستن و 16 ساله که پیوند کلیه انجام دادند. حدود 5 سال پیش دچار سکته مغزی شدن و قسمت راست بدنشون از کار افتاد ولی به مرور زمان بهتر شد و تقریبا حرکتش برگشت..... آزمایشایی که انجام دادن هیچ چیزی نشون نداده و دکترا گفتن احتمالا گرفتگی عصب پشت گردن باعث از کار افتادن بدنشون شده...دست و پاهاشون حس داره و دارد و اینارو حس میکنه و به صورت خیلی جزیی حرکتم داره و حتی در روز بدنشون یهو جمع میشه...میخواستم بدونم که ایا امکان تشخیص بیماری و درمانشون هست یا خیر؟و اگر هست چقدر طول میکشه؟چون الان 1 سال گذشته و هیچ بهبودی حاصل نشده..

مدیر اصلی
|
جمعه 1 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
1

سلام

پدر شما مبتلا به چندین مشکل مختلف مثل دیابت و پیوند کلیه و سکته مغزی هستند. بنابراین بیماری جدیدی که به آن مبتلا شدند ممکن است بعلت عوارض یکی از بیماریهای قبلی و یا داروهای مصرفی آنها باشد و یا یک بیماری جدید و متفاوت از مشکلات قبلی. در این موارد بدون معاینه خود بیمار و بررسی آزمایشات و بررسی های انجام شده نمی توان تشخیص خاصی را مطرح کرد. بهتر است برای ویزیت مراجعه کنند و تمام مدارک قبلی رو هم همراه بیاورید تا بتونم کمکی بکنم.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

مراد کرمی
|
دوشنبه 21 ارديبهشت 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام دکتر پلک چشم راستم افتاد پس از آنژیو سی تی اسکن و ام آر آی و آزمایش دکتر از روی آزمایش تشخیص بیماری میاستنی گراویس داد واز نظر سی تی های انجام شده و ام آر آی مشکلی نبود. قرص مستینون تجویز نمود. حال سوال آیا این بیماری درمان قطعی میشود؟ آیا داروی این بیماری همین میستینون است؟ البته غده تیموسم بررسی شد مشکلی نداشت آیا داروی بهتری وجود دارد و حداکثر زمان اثر دارو چقدر است وچه مدت باید دارو مصرف کرد آیا تا پایان عمر یا خیر؟

مدیر اصلی
|
جمعه 1 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

لطفا مقاله آشنایی با بیماری میاستنی گراویس و مخصوصا مقاله کامل آن به فرمت PDF را بخوانید. پاسخ سوالات خود را در آنجا خواهید یافت.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

فاضل احمدزی - روسیه
|
جمعه 18 ارديبهشت 1394
|
پاسخ به این نظر
0
با سلام اینجانب حدود یک سال پیش، دچار سردرد شدم، پس از آن چهار عدد قرص بروفن خوردم و پس از آن به مدت دو روز بیهوش بودم. در حال حاضر نیز به طور مداوم فکرم مشغول بوده و تمرکز لازم ندارم. اینجانب در حال حاضر دانشجو و بیست سال می باشم و در کشور روسیه درس می خوانم. خواهشمند است اینجانب را راهنمایی کنید. این مسئله پس از خوردن قرص ها عارض شد و بسیار ناراحتم می کند با تشکر و احترام
مدیر اصلی
|
جمعه 18 ارديبهشت 1394
|
پاسخ به این نظر
2

سلام
هرچند مشکل شما بدنبال مصرف بروفن شروع شده است ولی به آن نمی تواند مربوط باشد. چرا که چنین دارویی در مدت زمان کوتاهی از بدن دفع شده و اثرات آن باقی نمی ماند. فکر و خیال و کاهش تمرکز مشکل شایعی در بین جوانان است. بنده تقریبا هر روز مراجعان جوانی دارم که با چنین مشکلاتی و ضعیف شدن حافظه ناشی از آن به مطب مراجعه می کنند. خوشبختانه اینگونه موارد پاسخ خوبی به درمان می دهد.

درمان اینگونه مشکلات با داروهای ضد وسواس فکری است. این داروها اغلب اعتیاد آور یا گیج کننده نیستند. ولی درمان با آنها نیاز به حداقل شش ماه مصرف منظم دارو دارد. این درمانها باید زیر نظر پزشک متخصص شروع شود و بسته به علائم دارو توسط پزشک تنظیم گردد. بهتر است به نزدیکترین پزشک در دسترستان مراجعه کنید. درمان را به تاخیر نیندازید تا زودتر نتیجه بگیرید.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

کلینیک مغز و اعصاب و ستون فقرات

سایت کلینیک مغز برای آشنایی شما با بیماریهای مغز و اعصاب و ستون فقرات ایجاد شده است. مقالات و مطالب این سایت همگی نوشته دکتر مهدی دهقانی (متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات) است و با توجه به نیاز بیماران و بستگان آنها به اطلاعات تکمیلی و مفید درباره بیماریشان تهیه گردیده است.

 

برای آشنایی با سوابق علمی دکتر دهقانی کلیک کنید

برای اطلاع از راههای تماس با دکتر دهقانی کلیک کنید

 

گالری های فیلم