امروز یکشنبه 29 مهر 1397

پر بیننده ترین عناوین

درمان حملات پانیک: اینستاگرام

پانیک (حمله وحشت) چیست؟ اینستاگرام

ترس و فوبیا: اینستاگرام

نکاتی در مورد خواب: اینستاگرام

ترس از بیماری ام اس!

نرمشی برای درمان سرگیجه: اینستاگرام

درد سیاتیک چیست: اینستاگرام

ترس از صحبت در جمع: اینستاگرام

سندرم تونل کارپ: اینستاگرام

افسردگی و راههای مقابله با آن

ضربه به سر: نکات مهم و کاربردی

آشنایی با بیماری: مننژیت

داشتن خواب راحت: نکات مهم و کاربردی

بیماری منیر: اینستاگرام

نوار مغز چیست؟

سرگیجه: نکات مهم و کاربردی

به تشخیص های دکتر گوگل اعتماد نکنید!

سردرد: نکات مهم و کاربردی

ریتالین: خوب، بد، زشت!

خرافات و واقعیتها در مورد ام اس (بخش اول)

آشنایی با داروها: آلپرازولام (زاناکس)

تمرینات نرمشی برای مبتلایان به کمردرد + تصاویر

آشنایی با بیماری: دیسک کمر

کارهایی برای تقویت حافظه و بهتر کردن سبک زندگی در پیرمغزی

علایم و نشانه های اصلی پیرمغزی کدامند؟

چرا و چگونه بعضی از افراد دچار ضعف حافظه می شوند؟

دلایل سبکی سر و غش کردن

درمان درد گردن و آرتروز گردن

تمرینهای نرمشی مفید برای کاهش کمردرد

سوالات رایج درباره بیماری ام اس

 پیگیری اینستاگرام سایت

اینستاگرام سایت

@ClinicBrain

 

پرسش و پاسخ

مجموع 290 پرسش و پاسخ
 

پرسش های مطرح شده

مجموع 290 پرسش و پاسخ
سارا قربانی
|
پنجشنبه 31 ارديبهشت 1394
|
پاسخ به این نظر
0

با سلام و احترام. پدر من حدود سه سال پیش دچار کانسر حنجره شده بود. که پس از یک دوره درمان شیمیایی و رادیوتراپی مشکلشان برطرف شد. در حال حاضر طبق دستور پزشک هر شش ماه یک بار چکاپ از ناحیه گردن (MRI) ضروری است. جدیدترین ام آرآی ایشان بدین شرح است. وقت مراجعه به پزشک یک ماه دیگر است. لطفا تا قبل از مراجعه به دکتر خودشان، کمی درباره جواب توضیح دهید. سپاس بیکران cortex: normal gross anatomy and signal intensity. basal ganglia: appropriate signal intensity diffuse small vessel disease ischemic changes in white matter of both hemispheres and pons and mid brain are seen. cerebellum: normal gross anatomy and signal intensity of hemispheres and vermis. brain stem: normal shape and signal intensity. sella turcica and para/ suprasellar structures: grossly normal bilateral ethmoidal and maxillary sinusitis are seen with accuracy of noncontrast MRI. no evidence of active tumoral residue or recurrence in oropharyngeal area is detected. osteophyte disc as c2-3 with pressure effect infiltration in all cervical body secondary to effect of previous radiotherapy is seen

مدیر اصلی
|
جمعه 1 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

خوشبختانه در این ام آر آی اثراتی از عود کانسر در سر و گردن وجود ندارد. اثرات قبلی ناشی از رادیوتراپی در مهره ها مشهود است که قابل انتظار می باشد.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

یزدان احمدیان یکتا
|
دوشنبه 28 ارديبهشت 1394
|
پاسخ به این نظر
0

مدتیه دردی از ناحیه لگن تاباسن و ران پا شروع شده سیاتیکه یا دیسک کمر باتشکر

مدیر اصلی
|
جمعه 1 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

سیاتیک و دیسک کمر هر دو به یک بیماری اشاره می کنند. در مقاله آشنایی با بیماری دیسک کمر بصورت کامل در مورد آن توضیح دادم که می توانید مطالعه کنید.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

ناهید
|
جمعه 25 ارديبهشت 1394
|
پاسخ به این نظر
0

با عرض سلام و خسته نباشید...اقای دکتر پدر من 49 سال دارند و 1 سال پیش بطور ناگهانی کل بدنشون از کار افتاد. در ضمن ایشون مبتلا به دیابت هستن و 16 ساله که پیوند کلیه انجام دادند. حدود 5 سال پیش دچار سکته مغزی شدن و قسمت راست بدنشون از کار افتاد ولی به مرور زمان بهتر شد و تقریبا حرکتش برگشت..... آزمایشایی که انجام دادن هیچ چیزی نشون نداده و دکترا گفتن احتمالا گرفتگی عصب پشت گردن باعث از کار افتادن بدنشون شده...دست و پاهاشون حس داره و دارد و اینارو حس میکنه و به صورت خیلی جزیی حرکتم داره و حتی در روز بدنشون یهو جمع میشه...میخواستم بدونم که ایا امکان تشخیص بیماری و درمانشون هست یا خیر؟و اگر هست چقدر طول میکشه؟چون الان 1 سال گذشته و هیچ بهبودی حاصل نشده..

مدیر اصلی
|
جمعه 1 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
1

سلام

پدر شما مبتلا به چندین مشکل مختلف مثل دیابت و پیوند کلیه و سکته مغزی هستند. بنابراین بیماری جدیدی که به آن مبتلا شدند ممکن است بعلت عوارض یکی از بیماریهای قبلی و یا داروهای مصرفی آنها باشد و یا یک بیماری جدید و متفاوت از مشکلات قبلی. در این موارد بدون معاینه خود بیمار و بررسی آزمایشات و بررسی های انجام شده نمی توان تشخیص خاصی را مطرح کرد. بهتر است برای ویزیت مراجعه کنند و تمام مدارک قبلی رو هم همراه بیاورید تا بتونم کمکی بکنم.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

مراد کرمی
|
دوشنبه 21 ارديبهشت 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام دکتر پلک چشم راستم افتاد پس از آنژیو سی تی اسکن و ام آر آی و آزمایش دکتر از روی آزمایش تشخیص بیماری میاستنی گراویس داد واز نظر سی تی های انجام شده و ام آر آی مشکلی نبود. قرص مستینون تجویز نمود. حال سوال آیا این بیماری درمان قطعی میشود؟ آیا داروی این بیماری همین میستینون است؟ البته غده تیموسم بررسی شد مشکلی نداشت آیا داروی بهتری وجود دارد و حداکثر زمان اثر دارو چقدر است وچه مدت باید دارو مصرف کرد آیا تا پایان عمر یا خیر؟

مدیر اصلی
|
جمعه 1 خرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

لطفا مقاله آشنایی با بیماری میاستنی گراویس و مخصوصا مقاله کامل آن به فرمت PDF را بخوانید. پاسخ سوالات خود را در آنجا خواهید یافت.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

فاضل احمدزی - روسیه
|
جمعه 18 ارديبهشت 1394
|
پاسخ به این نظر
0
با سلام اینجانب حدود یک سال پیش، دچار سردرد شدم، پس از آن چهار عدد قرص بروفن خوردم و پس از آن به مدت دو روز بیهوش بودم. در حال حاضر نیز به طور مداوم فکرم مشغول بوده و تمرکز لازم ندارم. اینجانب در حال حاضر دانشجو و بیست سال می باشم و در کشور روسیه درس می خوانم. خواهشمند است اینجانب را راهنمایی کنید. این مسئله پس از خوردن قرص ها عارض شد و بسیار ناراحتم می کند با تشکر و احترام
مدیر اصلی
|
جمعه 18 ارديبهشت 1394
|
پاسخ به این نظر
2

سلام
هرچند مشکل شما بدنبال مصرف بروفن شروع شده است ولی به آن نمی تواند مربوط باشد. چرا که چنین دارویی در مدت زمان کوتاهی از بدن دفع شده و اثرات آن باقی نمی ماند. فکر و خیال و کاهش تمرکز مشکل شایعی در بین جوانان است. بنده تقریبا هر روز مراجعان جوانی دارم که با چنین مشکلاتی و ضعیف شدن حافظه ناشی از آن به مطب مراجعه می کنند. خوشبختانه اینگونه موارد پاسخ خوبی به درمان می دهد.

درمان اینگونه مشکلات با داروهای ضد وسواس فکری است. این داروها اغلب اعتیاد آور یا گیج کننده نیستند. ولی درمان با آنها نیاز به حداقل شش ماه مصرف منظم دارو دارد. این درمانها باید زیر نظر پزشک متخصص شروع شود و بسته به علائم دارو توسط پزشک تنظیم گردد. بهتر است به نزدیکترین پزشک در دسترستان مراجعه کنید. درمان را به تاخیر نیندازید تا زودتر نتیجه بگیرید.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

کلینیک مغز و اعصاب و ستون فقرات

سایت کلینیک مغز برای آشنایی شما با بیماریهای مغز و اعصاب و ستون فقرات ایجاد شده است. مقالات و مطالب این سایت همگی نوشته دکتر مهدی دهقانی (متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات) است و با توجه به نیاز بیماران و بستگان آنها به اطلاعات تکمیلی و مفید درباره بیماریشان تهیه گردیده است.

 

برای آشنایی با سوابق علمی دکتر دهقانی کلیک کنید

برای اطلاع از راههای تماس با دکتر دهقانی کلیک کنید

 

گالری های فیلم