چکاپ رایگان مغز

امروز چهارشنبه 9 خرداد 1403
معرفی دکتر مهدی دهقانی
دکتر مهدی دهقانی، یکی از علمی ترین متخصصین رشته بیماریهای مغز و اعصاب (نورولوژی) می باشند. ایشان در طول دوران تحصیل خود علاوه بر مقالات متعددی که در کنگره های علمی ارائه کردند، بالغ بر ۱۳ مقاله انگلیسی علمی در معتبرترین مجلات ISI اروپایی چاپ کرده اند که نشان از اهمیت دادن ایشان به فعالیت های علمی دارد. لیست این مقالات را میتوانید در قسمت "سوابق علمی دکتر دهقانی" ببینید. این فعالیت ها باعث شد که ایشان در دوران دانشجویی بارها در جشنوارهای کشوری حائز رتبه اول گردند. از جمله این جشنواره ها میتوان به "جشنواره خوارزمی" و "جشنواره علوم پزشکی رازی" اشاره کرد. در حال حاضر نیز میزان بالای رضایت مراجعین از کار ایشان نشاندهنده ادامه همان سیاق در فعالیت بالینی می باشد.
کلینیک نوروتراپی دکتر دهقانی
یافته های جدید علوم اعصاب نشان می دهد که توان ما برای کنترل عملکرد مغزمان، بیشتر از چیزی است که تا بحال تصور می کردیم. روش درمانی نوروتراپی که بر حسب چنین یافته هایی پایه ریزی شده است، یکی از جدیدترین روشهای درمان بیماریهای مغز و اعصاب در جهان می باشد. اساس این روش بر پایه "درمان بدون دارو" است. ابتدا محل دقیق اختلال مغزی توسط نقشه برداری مغز (QEEG) معلوم شده و بعد درمان با تمرکز بر نقطه مختل شده انجام می شود. دکتر دهقانی در کلینیک نوروتراپی خود در "بیمارستان پیامبران" واقع در غرب تهران، به درمان مشکلات مغز و اعصاب با این روش جدید و "بدون دارو" می پردازند و جدیدترین نتایج مراجعین خود را در "اینستاگرام" و سایت با شما به اشتراک می گذارند.
آدرس مطب
مطب اصلی دکتر دهقانی روزهای شنبه و سه شنبه عصر در میدان پونک است. تلفن مطب برای گرفتن نوبت 02144477467 است که می توانید برای هماهنگی و گرفتن نوبت از 9 صبح تا 9 شب تماس بگیرید. بیمارستان اصلی محل فعالیت ایشان "بیمارستان پیامبران" در حوالی آریاشهر است که در آن بیمارانشان را بستری می نمایند. کلینیک نوروتراپی ایشان هم در همین بیمارستان قرار دارد. آدرس این مراکز و ساعت کاری آنها را میتوانید در این قسمت مشاهده نمایید.
نوروفیدبک چیست؟【کاربردش برای کدام بیماری هاست؟】
یافته های جدید علوم اعصاب نشان می دهد که توان ما برای کنترل عملکرد مغزمان، بیشتر از چیزی است که تا بحال تصور می کردیم. اگرچه، عملکرد مغز بیشتر افراد طبیعی است، ولی در مغز هر کسی مواردی از عدم تعادل یا احساسات مزمن وجود دارد که بر زندگی روزمره او تاثیر می گذارد. نوروفیدبک در اینجا به کمک فرد می آید. در حقیقت، نوروفیدبک راهی برای آموزش دادن به فعالیت مغز است و برای مغز به منزله یک بازخورد است. این روش درمانی "بدون دارو" و "بدون عارضه" است. برای مطالعه بیشتر روی عنوان کلیک نمایید...
درمان با نوروفیدبک
مغز ما تعیین کننده حالات عاطفی، ادراکات و واکنشهای ما به دنیای اطرافمان است. به همین دلیل است که بسیاری از بیماری های جسمی و عاطفی از ذهن و مغز سرچشمه می گیرد، و اینکه چرا آموزش دادن به مغز برای عملکرد بهتر از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر در زندگی خود دچار مشکل در متمرکز ماندن هستید و مهمتر از همه، با اختلال کیفیت خواب ، ضعف روحیه، ترس، نگرانی یا اضطراب، مشکلات یادگیری، اختلال در روابط اجتماعی یا روابط نزدیک فردی، تروما و یا سایر مشکلات عاطفی یا مغزی روبرو هستید، نوروفیدبک ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد .
اینستاگرام سایت
صفحه اینستاگرام سایت کلینیک مغز و اعصاب دکتر مهدی دهقانی، حاوی مطالب مفید و تصاویر آموزشی از فروردین 94 شروع به کار کرد. مطالب گذاشته شده در اینستاگرام کاملا با مقالات سایت تفاوت دارد و مکمل آن است. در حال حاضر معرفی جدیدترین درمانهای انجام شده برای مراجعین، در اینستاگرام ایشان صورت می گیرد.
آرشیو پرسش و پاسخ
طی چند سال از شروع به کار سایت "کلینیک مغز" و پاسخدهی به سوالات مراجعین، دیده شد که بسیاری از سوالات مطرح شده از دکتر دهقانی بین خوانندگان سایت حالت مشترک دارد. لذا در این بخش بیشترین سوالات پرسیده شده از ایشان بر حسب موضوع دسته بندی شده است. شاید شما هم بتوانید پاسخ سوال خود را در این قسمت بیابید.
مقالات سایت
این قسمت شامل مقالات متعددی است که دکتر دهقانی درباره بیماریهای مختلف "مغز، اعصاب و ستون فقرات" نوشته اند. تمامی مقالات به زبان ساده نوشته شده تا قابل استفاده همه باشد. در این قسمت ترتیب مقالات برحسب زمان قرارگیری در سایت و از "جدید به قدیم" است. ولی برای دسترسی به دسته بندی مقالات برحسب نوع بیماریها میتوانید از منوی گوشه بالا و چپ سایت استفاده نمایید.

پرسش و پاسخ

مجموع 290 پرسش و پاسخ
 

پرسش های مطرح شده

مجموع 290 پرسش و پاسخ
حمیدرضا مرادی
|
شنبه 10 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
با سلام جناب آقای دکتر برای پیشگیری از سکته مغزی و رویت لخته احتمالی پیشنهاد میکنید هر چند وقت یکبار ام ار ای انجام شود با تشکر
مدیر اصلی
|
شنبه 10 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

برای پیشگیری از سکته مغزی از قبل تصویربرداری انجام نمی دهند. ام آر آی وقتی انجام می شود که بیمار دچار مشکلی شده باشد. این مقاله را مطالعه کنید:

چگونه از ابتلا به سکته مغزی پیشگیری کنیم؟

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

داود
|
ﺳﻪشنبه 6 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
با سلام در خصوص کمر درد اگه از کمر درد به‌لگن و باسن انتقال پیدا کنید نشانگر چیست؟
مدیر اصلی
|
شنبه 10 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

شایعترین علت سیاتیک یا بیرون زدگی دیسک کمر است. مطالعه این مقاله کمک کننده است:

آشنایی با بیماری: دیسک کمر

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

داود شاهرخی
|
یکشنبه 4 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
سلام من ۱۰ روز پیش دولا شدم تا جسمی رو از روی زمین بردارم که لرزش شدیدی در کمر خودم احساس کردم که تا به امروز درد در کمر خود دارم. ب د از ماساژ و استفاده از کرم های موضعی الان این درد به بالای باسنم منتقل و تا پاهام در هنگام راه رفتن سرایت میکند به نظر شما چه کار باید بکنم؟ با تشکر
مدیر اصلی
|
شنبه 10 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

احتمالا دچار بیرون زدگی دیسک کمر شده اید (سیاتیک). به متخصص مراجعه کنید. مطالعه این مقاله هم کمک کننده است:

آشنایی با بیماری: دیسک کمر

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

محمدمهدی
|
شنبه 3 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
سلام با تشکر از سایت فوق العادتون پسری 17 ساله هستم که جدیدا دچار حواس پرتی و کاهش تمرکز شدم. با راهنمایی شما حدود یه ماه از جینسنگ مصرف کردم. ولی تاثیری ندیدم. حالا دو تا سوال داشتم: اول این که جینسنگ های ایرانی و خارجی تفاوت دارن؟ و بهترین برندش کدومه؟ دوم این که ماده های موثر دیگه برای کمک به حافظه چیه؟ با تشکر فراوان
مدیر اصلی
|
جمعه 9 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

اگر علت فراموشی، کاهش تمرکز باشد، تقویت کننده های مغز نمی توانند کمکی کنند و باید علت کاهش تمرکز مشخص شود. یک علت شایع این مشکل وسواس فکری است که درمان جداگانه ای دارد. در این حالت فکر دائم مشغول مسائل مختلف است و لذا نمی تواند تمرکز کند. مقاله زیر را بخوانید:

 چرا و جگونه بعضی از افراد دچار فراموشی می شوند؟

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

محمد جواد شکرچیان
|
دوشنبه 29 تير 1394
|
پاسخ به این نظر
0
اکثرا درمدت زمان خواب مسائل روز را خواب میبنم و در خوابهای بد با استرس و عرق ریزی و سستی دست بیدار میشوم . لطقا راهنمایی فرمائید.
مدیر اصلی
|
جمعه 9 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

ممکن است مشغله فکری (وسواس) داشته باشید و این باعث شود که حتی در خواب هم ذهن آرامی نداشته باشید.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

کلینیک مغز و اعصاب و ستون فقرات

سایت کلینیک مغز برای آشنایی شما با بیماریهای مغز و اعصاب و ستون فقرات ایجاد شده است. مقالات و مطالب این سایت همگی نوشته دکتر مهدی دهقانی (متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات) است و با توجه به نیاز بیماران و بستگان آنها به اطلاعات تکمیلی و مفید درباره بیماریشان تهیه گردیده است.

 

برای آشنایی با سوابق علمی دکتر دهقانی کلیک کنید

برای اطلاع از راههای تماس با دکتر دهقانی کلیک کنید

 

گالری های فیلم