چکاپ رایگان مغز

سوالات متداول

کلمه کلیدی :
کد امنیتی بالا :
12[ مجموع 17 سوال و جواب ]
1 - آدرس مطب دکتر دهقانی کجاست؟

آدرس مطب: تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان نگار, ساختمان پزشکان نگار، طبقه همکف

تلفن: 88884489

 نقشه مطب

ساعات کاری:

  • شنبه  14:30-12:30

 

 

برای اطلاع از سایر راههای تماس با دکتر دهقانی کلیک کنید

 

2 - جلسات نوروفیدبک شبیه چیست؟

جلسات درمان با نوروفیدبک کاملاً خوشایند است.

شما به راحتی در صندلی لم می دهید و در همان حال حسگرها به امواج مغزی شما گوش می دهند.

یک فیلم ، یک قطعه موسیقی، یا یک بازی به شما می گوید که چه موقع مغز شما در حال رسیدن به هدف آموزش است و چه زمانی نیست. با استفاده از این مقیاس، شما دارید یاد می گیرید که چگونه مغز خود را به طرف راه های جدید حرکت دهید - عضلات ذهنی خود را کشیده، به مغز خود نشان دهید که به سمت راحتی بیشتر، تعادل بیشتر و عملکرد بهتر حرکت کند.

شما در یک جلسه دو نفره با یک فرد متخصص کار می کنید . او بر پیشرفت شما نظارت می کند و به شما کمک می کند پیشرفت کنید، و با شما کار می کند تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

 

بیشتر بدانیم

.برای دانستن نحوه جستجوی بهترین مرکز نوروفیدبک تهران روی همین عبارت کلیک نمایید

.برای دانستن اینکه هزینه نوروفیدبک چقدر است؟ روی همین عبارت کلیک کنید

 

3 - نوروفیدبک چقدر موثر است؟

نوروفیدبک در اکثر موارد مؤثر است و نتایج قابل اندازه گیری را ارائه می دهد.

 

این روش در حالی که یک نوشدارو نیست، ولی تقریبا همه مراجعین به آموزش پاسخ می دهند، و نتایج آن ماندگار است. مراجعه کنندگان ما در 95% اوقات، گزارش می کنند که به پیشرفت چشمگیری در رسیدن به اهداف خود نائل شده اند. این یک نرخ استثنایی برای موفقیت است.

 

مانند هر درمان دیگری، بهترین نتایج برای افرادی ایجاد می شود که دارای انگیزه هستند و میخواهند پیشرفت کنند. ما با همه کار نمی کنیم - شهرت ما بر اساس نتایجی که میگیریم بنا شده است، بنابراین اگر احساس کنیم که شما از نوروفیدبک بهره مند نمی شوید، ما شما را به عنوان مشتری قبول نخواهیم کرد.

 

نوروفیدبک اساساً ایجاد مهارت است.  مانند هر مهارت دیگری، تا زمانی که استراحت کافی داشته باشید و از دوره های طولانی استرس شدید پرهیز کنید، نتایج آن نسبتاً دائمی است. در صورتی که شما یک رژیم غذایی سالم برای تغذیه صحیح مغز را رعایت کرده و میزان مصرف الکل و سایر سموم مغزی را محدود کنید، دستاوردهای شما بهتر حفظ می شود.

 

 توجه به این نکته حائز اهمیت است که برای کودک یا فرد بالغ آسیب پذیری که در یک محیط جسمی یا روانی مسموم زندگی می کند، حفظ دستاوردها می تواند مشکل باشد. این در مورد افرادی که دچار مشکلات عصبی پیشرونده هستند نیز، صادق است.

 

"ما در یک لحظه فوق العاده ای هستیم که تمام پایه و اساس علمی سلامت روانی در حال تغییر است، سبک روانپزشکی قرن بیستم  در حال تبدیل شدن به سبک عصب شناسی بالینی قرن بیست و یکم است."


توماس اینسل (Thomas Insel)، رئیس مؤسسه ملی بهداشت روانی

4 - آیا نوروفیدبک بی خطر است؟

 بله، نوروفیدبک کاملاً ایمن و بی خطر است. همانگونه که ماهیچه ها بعد از تمرین تقویت می شوند، نوروفیدبک نیز با تمرینات اختصاصی، مسیرهای عصبی را تقویت می کند.  بصورت ساده این کار فقط یک تکنیک یادگیری است. 

در تاریخچه 40 ساله نوروفیدبک ، به کسی آسیب نرسیده است. اما مانند هر تمرین دیگری اگر درست انجام نشود، می تواند اذیت ککنده شود.

5 - بعد از چه مدتی می توانم تغییرات را ببینم؟

 مانند یادگیری هر مهارت جدیدی، اثرات درمانی با نوروفیدبک، تجمیعی و افزاینده است.

 

بیشتر افراد بعد از چند جلسه اول پیشرفت هایی را تجربه می کنند.  با این حال این نتایج به احتمال زیاد فقط یک یا دو روز ماندگار هستند. پس از آموزش بیشتر و تقویت بیشتر، ماندگاری تغییرات طولانی تر خواهند شد.

 با بهتر شدن وضعیت روانی، عادت های قدیمی و نامطلوب به طور طبیعی به عادت های سالم تر تغییر می کنند . مانند ساختن عضله، تقویت مسیرهای عصبی جدید نیاز به تمرین دارد.

ما از تجهیزات پیچیده تری استفاده می کنیم و به همین دلیل، بیشتر مراجعه کننده های ما اولین تغییرات خود را در طی چهار تا شش جلسه اول مشاهده می کنند، اما حداقل دوازده جلسه دیگر برای اطمینان از تثبیت تغییرات توصیه می شود.  در تجهیزات ساده تر، روند درمان به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

6 - من به چند جلسه نوروفیدبک نیاز دارم؟

از آنجا که نوروفیدبک شامل یادگیری است و هر فرد ویژگی های منحصر به خودش را دارد، نوع ، ترتیب و سرعت تغییر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. مغزهای جوان خیلی سریعتر از مغزهای مسن تر یاد می گیرند، و مسائل کوچک سریعتر از مشکلات بزرگ حل می شوند.


به طور معمول، هر چه علائم طولانی تر و ثابت تر باشند، جلسات بیشتری لازم است. شما می توانید انتظار داشته باشید که در طول دوره، دستاوردها تجمعی و افزاینده باشند.

7 - میانگین تعداد جلسات نوروفیدبک

میانگین تعداد ​​جلسات نوروفیدبک بسته به نوع تجهیزاتی که برای هر فرد استفاده می کنیم، متفاوت است.


براساس تجهیزات لورتا نوروفیدبک 19 حسگری، یک تنظیم ذهنی موفق به حدود 12 جلسه نیاز دارد. برای رفع علائم بطور مطلوب و رضایت بخش، بسته کامل 20 جلسه ای را توصیه می کنیم. برای طیف اوتیسم و ​​اختلالات شدید، انتظار تعداد جلسات بیشتر داشته باشید هرچند دستاوردها بطور پیش رونده در طول دوره به دست می آیند.

8 - چند جلسه برای درمان نوروفیدبک کافی است؟

طی درمان با نوروفیدبک، برای بیشتر افراد، از بین بردن علائم ناراحت کننده کفایت می کند. اما  برخی دیگر می خواهند در مناطق دیگر مغزی نیز به جلو حرکت کنند، یا اهداف جدیدی را در نظر می گیرند.

در نهایت، خودسازی یک کار پیوسته و مادام العمر است.  اینکه چقدر کافی است، به شما بستگی دارد.

9 - از نوروفیدبک انتظار چه نتایجی می توانم داشته باشم؟

در فرایند نوروفیدبک، ما در طراحی آموزش ها اهداف شما را در اولویت قرار می دهیم و انتظار می رود که آن اهداف برآورده شوند.

اکثرا گزارش می کنند که شادابی و سرزندگی خود را، که در کنار سایر چیزها از دست داده بودند،  مجددا به دست آورده اند. به علاوه، غالبا احساس راحتی بیشتر در پوست و بدن خود را گزارش کرده اند. احساس اینکه بیشتر شبیه خودشان هستند - هشیار و ریلکس و در عین حال سر زنده و آرام.

این تغییرات به قدری برای مغز طبیعی است که روشی که احساس و عمل شما برایتان کاملاً طبیعی به نظر می رسد - شما بیشتر مانند خودتان عمل می کنید و کمتر از واکنش های ناگهانی متاثر می شوید. این بدان معنا نیست که شما دیگر با مشکلات زندگی روبرو نخواهید شد، بلکه این بدان معناست که شما با آنها به روشی سالم تر برخورد خواهید کرد و احساسات شما مانند گذشته نخواهد بود.


یک حالت کاملاً متعادل به صورت شادی، خرسندی، و شفافیت تجربه می شود. در تعادل بودن به شما این امکان را می دهد تا کنترل خود را به دست آورید و گزینه هایی را انتخاب کنید که قبلاً قادر به انجام آن نبودید.  زیرا خارج شدن از عادت هایی که قبلا در آنها گیر افتاده بودید، برای شما امکان انتخاب آزادانه واکنش ها را فراهم می کند. برخلاف قبل که آنها بر شما فرمان می راندند.


یک چشم انداز تازه می تواند همه تفاوت ها را ایجاد نماید.

 

بیشتر بدانیم

.برای دانستن نحوه جستجوی بهترین مرکز نوروفیدبک تهران روی همین عبارت کلیک نمایید

.برای دانستن اینکه هزینه نوروفیدبک چقدر است؟ روی همین عبارت کلیک کنید

10 - پس از نوروفیدبک چه اتفاقی می افتد؟

هفته های بعد از جلسات درمانی با نوروفیدبک، برای ایجاد شبکه های مغزی جدید مسلط بر قدیمی ها اهمیت دارد.  مهم است که از آزادی ذهنی جدید خود برای انجام انتخاب های سالم تر و اجرای تغییرات مورد نیاز خود استفاده کنید.


 هرچه بیشتر از اتصالات عصبی جدید مغزی خود استفاده کنید، غالب تر می شوند. این ماهیت مغز و یادگیری هر مهارت جدیدی است.

 
مغز به طور طبیعی به دنبال یک وضعیت متعادل و پایدار است. بنابراین پس از آموزش، خارج شدن از تعادل برای مغز دشوارتر از ماندن در تعادل خواهد بود و بازگشت به تعادل آسان تر است.  یک ایده خوبی این است که برای یکپارچه کردن و تثبیت تغییرات، هر روز مدتی را در یک محیط آرام بگذرانید.  شاید برای شما مفید باشد که یک دفتر یادداشت روزانه را برای ردیابی پیشرفت خود داشته باشید.

 
برای اطمینان از ماندگار بودن نتایج ، در طی جلسات نوروفیدبک و چند هفته بعد از اتمام جلسات، باید از مصرف نوشابه های الکلی و داروهای تفریحی خودداری کرد. چون  نورونهای مغزی پس از استفاده از الکل و مواد مخدر دستخوش تغییر می شوند و تنظیم شبکه های عصبی پایدار با موفقیت انجام نمی شود.

12[ مجموع 17 سوال و جواب ]