چکاپ رایگان مغز

درباره ما

برای آشنایی با سوابق علمی دکتر دهقانی کلیک کنید

برای اطلاع از راههای تماس با دکتر دهقانی کلیک کنید

 

 

هدف از طراحی این سایت:

در طی سالهایی که مشغول درمان بیماران مغز و اعصاب بودم، همواره می دیدم که این افراد سوالات بسیاری در مورد بیماریشان در ذهن دارند که شاید فرصت نشود حین ویزیت همه ی آنها را از پزشکشان بپرسند! گاهی هم هنگامی سوال برایشان مطرح میشود که تا نوبت بعدی مراجعه به پزشک زمان زیادی مانده و ندانستن پاسخ سوال فکر آنها را مشغول میکند. بعضا هم میدیدم که تعدادی از همکارانم بعلت مشغله کاری فراوان فرصت ندارند که پاسخ بیمار را کامل بدهند و معمولا پاسخ نصفه و نیمه دادن هم دغدغه ی ذهنی بیمار را برطرف نمیکند!

همچنین دیده شده است که افراد سالم با شنیدن بعضی از علایم یک بیماری نگران میشوند که نکند خودشان هم به آن مبتلا باشند و لذا بدنبال اطلاعات تکمیلی در مورد آن بیماری میگردند.

 اغلب در این موارد افراد برای یافتن پاسخ سوالات خود سعی میکنند به منابع دیگر مراجعه کنن. منابعی مثل اینترنت، برنامه های تلویزیونی، رادیویی و ماهواره ای، افراد غیر پزشک شاغل در سیستم بهداشتی و یا دوستان و بستگان نا آشنا به مسائل پزشکی!

 معمولا اطلاعات بدست آمده از این منابع دقت کافی را ندارند و بعضا آمیخته با انواع برداشتهای شخصی است. هرچند اینترنت منبع گسترده ای از اطلاعات مختلف است، ولی جستجوی پاسخ سوال برای یک فرد غیر متخصص در میان انبوه اطلاعات درست و غلط آن مثل جستجو کردن سوزنی در میان انبار کاه است! و فرد متحیر میماند که در میان اینهمه مطالب پر از تناقض به کدام باید اطمینان کند.

 برنامه های تلویزیونی و مخصوصا شبکه ی سلامت منبع خوبی برای افزایش آگاهی جامعه در مورد نکات مرتبط با سلامتی میباشد ولی منبع مناسبی برای یافتن پاسخ یک پرسش خاص نیست چرا که معلوم نیست چه زمانی قرار است برنامه ای با محوریت موضوع مورد درخواست یک فرد پخش شود.

 تکلیف سایر منابع ذکر شده در بالا هم که مشخص است. طبیعتا عامه مردم در مورد مسائل پزشکی و مخصوصا قسمت مربوط به بیماریهای مغز و اعصاب اطلاعات کمی دارند. ولی متاسفانه به دلیل خصلت بعضی از ماها که ابا داریم در مواردی که نمی دانیم اظهار نظر نکنیم!! سعی میکنیم پاسخی مخلوط از تصورات شخصی و خرافات و شنیده های قدیمی خود را به مخاطب بدهیم و معمولا با چنین پاسخی، استرس بیمار را شدیدتر میکنیم.

 به همین دلیل از مدتی قبل در صدد بودم که فرصتی پیدا کنم تا با طراحی سایتی در مورد بیماریهای مغز و اعصاب و ستون فقرات، به سوالات شایع این بیماران پاسخ دهم. خوشبختانه بالاخره این فرصت فراهم شد و سایت "کلینیک مغز" به هین منظور طراحی گردید.

 مقالاتی که در این سایت میبینید هیچکدام از منابع دیگر فارسی زبان جمع آوری نشده و تمام آنها نوشته و یا ترجمه شده از معتبرترین مقالات علمی روز توسط شخص خودم میباشد. سعی کرده ام مطالب را به زبان ساده بنویسم تا برای عموم قابل استفاده باشد. در حین نوشتن مطالب از تجربه ای که طی سالهای طبابت بدست اورده ام استفاده میکنم تا به سوالاتی بپردازم که بیشتر دغدغه بیمارانم بوده است. بعلت مشغله زیاد و با توجه اینکه تهیه تمام محتوای سایت بر عهده ی خودم میباشد، طبیعتا تکمیل مطالب بتدریج خواهد بود و سعیم بر این است که مطالب را مختصر و مفید بنویسم تا خواننده خسته نشود.

 امیدوارم به یاری خداوند این سایت روز به روز پیشرفت کند و بتواند کمک موثری برای مبتلایان به بیماریهای مغز و اعصاب و بستگان آنها باشد.

 

نویسنده: دکتر مهدی دهقانی (متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات) 

ارسال نظر

yaser : tashakor
4 0
Merci khoda kheyreton bede
یغماییان : مطالب
1 0
مطالب خوب و آموزنده ای است . انشاالله با اضافه نمودن مطالب جدیدتر سایت پربارتر شود.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر