چکاپ رایگان مغز

امروز سه شنبه 28 فروردين 1403
معرفی دکتر مهدی دهقانی
دکتر مهدی دهقانی، یکی از علمی ترین متخصصین رشته بیماریهای مغز و اعصاب (نورولوژی) می باشند. ایشان در طول دوران تحصیل خود علاوه بر مقالات متعددی که در کنگره های علمی ارائه کردند، بالغ بر ۱۳ مقاله انگلیسی علمی در معتبرترین مجلات ISI اروپایی چاپ کرده اند که نشان از اهمیت دادن ایشان به فعالیت های علمی دارد. لیست این مقالات را میتوانید در قسمت "سوابق علمی دکتر دهقانی" ببینید. این فعالیت ها باعث شد که ایشان در دوران دانشجویی بارها در جشنوارهای کشوری حائز رتبه اول گردند. از جمله این جشنواره ها میتوان به "جشنواره خوارزمی" و "جشنواره علوم پزشکی رازی" اشاره کرد. در حال حاضر نیز میزان بالای رضایت مراجعین از کار ایشان نشاندهنده ادامه همان سیاق در فعالیت بالینی می باشد.
کلینیک نوروتراپی دکتر دهقانی
یافته های جدید علوم اعصاب نشان می دهد که توان ما برای کنترل عملکرد مغزمان، بیشتر از چیزی است که تا بحال تصور می کردیم. روش درمانی نوروتراپی که بر حسب چنین یافته هایی پایه ریزی شده است، یکی از جدیدترین روشهای درمان بیماریهای مغز و اعصاب در جهان می باشد. اساس این روش بر پایه "درمان بدون دارو" است. ابتدا محل دقیق اختلال مغزی توسط نقشه برداری مغز (QEEG) معلوم شده و بعد درمان با تمرکز بر نقطه مختل شده انجام می شود. دکتر دهقانی در کلینیک نوروتراپی خود در "بیمارستان پیامبران" واقع در غرب تهران، به درمان مشکلات مغز و اعصاب با این روش جدید و "بدون دارو" می پردازند و جدیدترین نتایج مراجعین خود را در "اینستاگرام" و سایت با شما به اشتراک می گذارند.
آدرس مطب
مطب اصلی دکتر دهقانی روزهای شنبه و سه شنبه عصر در میدان پونک است. تلفن مطب برای گرفتن نوبت 02144477467 است که می توانید برای هماهنگی و گرفتن نوبت از 9 صبح تا 9 شب تماس بگیرید. بیمارستان اصلی محل فعالیت ایشان "بیمارستان پیامبران" در حوالی آریاشهر است که در آن بیمارانشان را بستری می نمایند. کلینیک نوروتراپی ایشان هم در همین بیمارستان قرار دارد. آدرس این مراکز و ساعت کاری آنها را میتوانید در این قسمت مشاهده نمایید.
نوروفیدبک چیست؟【کاربردش برای کدام بیماری هاست؟】
یافته های جدید علوم اعصاب نشان می دهد که توان ما برای کنترل عملکرد مغزمان، بیشتر از چیزی است که تا بحال تصور می کردیم. اگرچه، عملکرد مغز بیشتر افراد طبیعی است، ولی در مغز هر کسی مواردی از عدم تعادل یا احساسات مزمن وجود دارد که بر زندگی روزمره او تاثیر می گذارد. نوروفیدبک در اینجا به کمک فرد می آید. در حقیقت، نوروفیدبک راهی برای آموزش دادن به فعالیت مغز است و برای مغز به منزله یک بازخورد است. این روش درمانی "بدون دارو" و "بدون عارضه" است. برای مطالعه بیشتر روی عنوان کلیک نمایید...
درمان با نوروفیدبک
مغز ما تعیین کننده حالات عاطفی، ادراکات و واکنشهای ما به دنیای اطرافمان است. به همین دلیل است که بسیاری از بیماری های جسمی و عاطفی از ذهن و مغز سرچشمه می گیرد، و اینکه چرا آموزش دادن به مغز برای عملکرد بهتر از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر در زندگی خود دچار مشکل در متمرکز ماندن هستید و مهمتر از همه، با اختلال کیفیت خواب ، ضعف روحیه، ترس، نگرانی یا اضطراب، مشکلات یادگیری، اختلال در روابط اجتماعی یا روابط نزدیک فردی، تروما و یا سایر مشکلات عاطفی یا مغزی روبرو هستید، نوروفیدبک ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد .
اینستاگرام سایت
صفحه اینستاگرام سایت کلینیک مغز و اعصاب دکتر مهدی دهقانی، حاوی مطالب مفید و تصاویر آموزشی از فروردین 94 شروع به کار کرد. مطالب گذاشته شده در اینستاگرام کاملا با مقالات سایت تفاوت دارد و مکمل آن است. در حال حاضر معرفی جدیدترین درمانهای انجام شده برای مراجعین، در اینستاگرام ایشان صورت می گیرد.
آرشیو پرسش و پاسخ
طی چند سال از شروع به کار سایت "کلینیک مغز" و پاسخدهی به سوالات مراجعین، دیده شد که بسیاری از سوالات مطرح شده از دکتر دهقانی بین خوانندگان سایت حالت مشترک دارد. لذا در این بخش بیشترین سوالات پرسیده شده از ایشان بر حسب موضوع دسته بندی شده است. شاید شما هم بتوانید پاسخ سوال خود را در این قسمت بیابید.
مقالات سایت
این قسمت شامل مقالات متعددی است که دکتر دهقانی درباره بیماریهای مختلف "مغز، اعصاب و ستون فقرات" نوشته اند. تمامی مقالات به زبان ساده نوشته شده تا قابل استفاده همه باشد. در این قسمت ترتیب مقالات برحسب زمان قرارگیری در سایت و از "جدید به قدیم" است. ولی برای دسترسی به دسته بندی مقالات برحسب نوع بیماریها میتوانید از منوی گوشه بالا و چپ سایت استفاده نمایید.

پرسش و پاسخ

مجموع 290 پرسش و پاسخ
 

پرسش های مطرح شده

مجموع 290 پرسش و پاسخ
حمیدرضا چراغپور
|
یکشنبه 19 مرداد 1393
|
پاسخ به این نظر
0
با سلام با تشکر از مطالب مفید و آموزنده شما پرسشی که اینجانب از شما داشتم این است که آیا برای بیماران مغز و اعصاب تب سنتی کارآمد است یا نه لطفا اگر جواب مثبت میباشد نوع گیاهان دارویی که میتوان استفاده کرد تا به آرامش رسید را نام ببرید
مدیر اصلی
|
یکشنبه 19 مرداد 1393
|
پاسخ به این نظر
4

با سلام

بيماريهاي مغز و اعصاب شامل طيف وسيعي از بيماريهاست كه علل و عوامل مختلفي دارند و درمان آنها نيز با هم متفاوت است. ممكن است در نگاه اول اين بيماريها شباهتهايي با هم داشته باشند ولي لازم است نوع بيماري توسط متخصص تشخيص داده شود تا درمان مناسب صورت گيرد.

در مورد طب سنتي بيش از ٣٥ گياه مختلف داراي تاثيراتي بر سيستم اعصاب هستند كه در تركيب ها و مقادير مختلف قابل استفاده هستند. از معروف ترين آنها گل گاو زبان، اسطوخدوس، سنبل الطيب، بادرنج بويه، گل محمدي، زعفران،نعناع، زنجبيل، ريحان، جينسينگ و غيره است كه هر كدام تاثيرات مخصوص به خود را دارند و براي يكي از بيماريهاي اعصاب مفيد و براي ديگري ممكن است مضر باشد. لذا آنچه در درجه اول مهم است تشخيص صحيح بيماريست و در مرحله بعد درمان مطرح ميگردد.

دكتر مهدي دهقاني - متخصص مغز و اعصاب

امیر
|
شنبه 18 مرداد 1393
|
پاسخ به این نظر
2

سلام آقای دکتر باتشکر از سایت خوب و پر محتواتون.

آقای دکتر کار من به نحوی پشت میز نشینیه هر از گاهی کمردرد دارم آیا این علامت بروز ناهنجاری تو قسمت کمرم محسوب میشه یا اینکه بنا به نشستن زیاد طبیعیه؟

مدیر اصلی
|
شنبه 18 مرداد 1393
|
پاسخ به این نظر
5

با سلام و تشکر.

سوال خوبی مطرح کردید. امروزه بسیاری از کسانی که بمدت طولانی روی صندلی مینشینند چنین مشکلی را دارند. معمولا کمر درد ناشی از نشستن پشت میز ارتباطی به ضایعات کمری نداره و وقتی بررسی میشود مشخصص میگردد که بسیاری از افرادی که چنین مشکلی را دارند ستون فقرات سالمی دارند.

آنچه که باعث کمر درد در این موارد میشود طرز نشستن نامناسب و ناصحیح است.

بعلت اهمیت این مساله مقاله ای با عنوان چگونه صحیح بنشینیم؟ به بخش مقالات سایت اضافه کردم که در اون نکات اصلی و مهم رو برای بازدیدکنندگان محترم مطرح کردم.

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب

کلینیک مغز و اعصاب و ستون فقرات

سایت کلینیک مغز برای آشنایی شما با بیماریهای مغز و اعصاب و ستون فقرات ایجاد شده است. مقالات و مطالب این سایت همگی نوشته دکتر مهدی دهقانی (متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات) است و با توجه به نیاز بیماران و بستگان آنها به اطلاعات تکمیلی و مفید درباره بیماریشان تهیه گردیده است.

 

برای آشنایی با سوابق علمی دکتر دهقانی کلیک کنید

برای اطلاع از راههای تماس با دکتر دهقانی کلیک کنید

 

گالری های فیلم