چکاپ رایگان مغز

امروز سه شنبه 28 فروردين 1403
معرفی دکتر مهدی دهقانی
دکتر مهدی دهقانی، یکی از علمی ترین متخصصین رشته بیماریهای مغز و اعصاب (نورولوژی) می باشند. ایشان در طول دوران تحصیل خود علاوه بر مقالات متعددی که در کنگره های علمی ارائه کردند، بالغ بر ۱۳ مقاله انگلیسی علمی در معتبرترین مجلات ISI اروپایی چاپ کرده اند که نشان از اهمیت دادن ایشان به فعالیت های علمی دارد. لیست این مقالات را میتوانید در قسمت "سوابق علمی دکتر دهقانی" ببینید. این فعالیت ها باعث شد که ایشان در دوران دانشجویی بارها در جشنوارهای کشوری حائز رتبه اول گردند. از جمله این جشنواره ها میتوان به "جشنواره خوارزمی" و "جشنواره علوم پزشکی رازی" اشاره کرد. در حال حاضر نیز میزان بالای رضایت مراجعین از کار ایشان نشاندهنده ادامه همان سیاق در فعالیت بالینی می باشد.
کلینیک نوروتراپی دکتر دهقانی
یافته های جدید علوم اعصاب نشان می دهد که توان ما برای کنترل عملکرد مغزمان، بیشتر از چیزی است که تا بحال تصور می کردیم. روش درمانی نوروتراپی که بر حسب چنین یافته هایی پایه ریزی شده است، یکی از جدیدترین روشهای درمان بیماریهای مغز و اعصاب در جهان می باشد. اساس این روش بر پایه "درمان بدون دارو" است. ابتدا محل دقیق اختلال مغزی توسط نقشه برداری مغز (QEEG) معلوم شده و بعد درمان با تمرکز بر نقطه مختل شده انجام می شود. دکتر دهقانی در کلینیک نوروتراپی خود در "بیمارستان پیامبران" واقع در غرب تهران، به درمان مشکلات مغز و اعصاب با این روش جدید و "بدون دارو" می پردازند و جدیدترین نتایج مراجعین خود را در "اینستاگرام" و سایت با شما به اشتراک می گذارند.
آدرس مطب
مطب اصلی دکتر دهقانی روزهای شنبه و سه شنبه عصر در میدان پونک است. تلفن مطب برای گرفتن نوبت 02144477467 است که می توانید برای هماهنگی و گرفتن نوبت از 9 صبح تا 9 شب تماس بگیرید. بیمارستان اصلی محل فعالیت ایشان "بیمارستان پیامبران" در حوالی آریاشهر است که در آن بیمارانشان را بستری می نمایند. کلینیک نوروتراپی ایشان هم در همین بیمارستان قرار دارد. آدرس این مراکز و ساعت کاری آنها را میتوانید در این قسمت مشاهده نمایید.
نوروفیدبک چیست؟【کاربردش برای کدام بیماری هاست؟】
یافته های جدید علوم اعصاب نشان می دهد که توان ما برای کنترل عملکرد مغزمان، بیشتر از چیزی است که تا بحال تصور می کردیم. اگرچه، عملکرد مغز بیشتر افراد طبیعی است، ولی در مغز هر کسی مواردی از عدم تعادل یا احساسات مزمن وجود دارد که بر زندگی روزمره او تاثیر می گذارد. نوروفیدبک در اینجا به کمک فرد می آید. در حقیقت، نوروفیدبک راهی برای آموزش دادن به فعالیت مغز است و برای مغز به منزله یک بازخورد است. این روش درمانی "بدون دارو" و "بدون عارضه" است. برای مطالعه بیشتر روی عنوان کلیک نمایید...
درمان با نوروفیدبک
مغز ما تعیین کننده حالات عاطفی، ادراکات و واکنشهای ما به دنیای اطرافمان است. به همین دلیل است که بسیاری از بیماری های جسمی و عاطفی از ذهن و مغز سرچشمه می گیرد، و اینکه چرا آموزش دادن به مغز برای عملکرد بهتر از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر در زندگی خود دچار مشکل در متمرکز ماندن هستید و مهمتر از همه، با اختلال کیفیت خواب ، ضعف روحیه، ترس، نگرانی یا اضطراب، مشکلات یادگیری، اختلال در روابط اجتماعی یا روابط نزدیک فردی، تروما و یا سایر مشکلات عاطفی یا مغزی روبرو هستید، نوروفیدبک ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد .
اینستاگرام سایت
صفحه اینستاگرام سایت کلینیک مغز و اعصاب دکتر مهدی دهقانی، حاوی مطالب مفید و تصاویر آموزشی از فروردین 94 شروع به کار کرد. مطالب گذاشته شده در اینستاگرام کاملا با مقالات سایت تفاوت دارد و مکمل آن است. در حال حاضر معرفی جدیدترین درمانهای انجام شده برای مراجعین، در اینستاگرام ایشان صورت می گیرد.
آرشیو پرسش و پاسخ
طی چند سال از شروع به کار سایت "کلینیک مغز" و پاسخدهی به سوالات مراجعین، دیده شد که بسیاری از سوالات مطرح شده از دکتر دهقانی بین خوانندگان سایت حالت مشترک دارد. لذا در این بخش بیشترین سوالات پرسیده شده از ایشان بر حسب موضوع دسته بندی شده است. شاید شما هم بتوانید پاسخ سوال خود را در این قسمت بیابید.
مقالات سایت
این قسمت شامل مقالات متعددی است که دکتر دهقانی درباره بیماریهای مختلف "مغز، اعصاب و ستون فقرات" نوشته اند. تمامی مقالات به زبان ساده نوشته شده تا قابل استفاده همه باشد. در این قسمت ترتیب مقالات برحسب زمان قرارگیری در سایت و از "جدید به قدیم" است. ولی برای دسترسی به دسته بندی مقالات برحسب نوع بیماریها میتوانید از منوی گوشه بالا و چپ سایت استفاده نمایید.

پرسش و پاسخ

مجموع 290 پرسش و پاسخ
 

پرسش های مطرح شده

مجموع 290 پرسش و پاسخ
فاطمه خسروی
|
چهارشنبه 21 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

درروز دو یا سه بار تعادل بدن به هم می خورد و حالت عقب عقب به زمین می خوردبدون سرگیجه و تهوع و علائم دیگر می گوید سستی درعضلات پاها احساس میگنم MRI دربیمارستان توسط دکتر و نوارمغز انجام شد و هیچ چیزی دیده نشد بجز علائم سن که 68 سال دارد و کمی مغز ازحد عادی کوچکتر شده که دکتر آمپول دس هفته ای یکبارو قرض LEVEBEL یک چهارم صبح و شب و ویتامین ب تجویزکردولی بهبودی حاصل نشد لطفا راهنمایی فرمائید.

مدیر اصلی
|
چهارشنبه 21 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

اگر زمین خوردن بصورت ناگهانی و بدون هیچگونه سرگیجه روی می دهد و بین حملات بیمار کاملا سالم است و مشکلی ندارد، حملات تشنج یکی از مواردی است که باید در نظر داشت. البته برای تشخیص دقیق لازم است بیمارتان ویزیت و بررسی شوند.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

رقیه
|
یکشنبه 18 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
باسلام خدمت آقای دکتر، پدر من 63 سالشه وچن ساله بیماری پارکینسون داره، و دارو مصرف میکنه، وپاهاش حس راه رفتن نداره.میخواستم بپرسم آیا داروهای جدید یا راه درمان جدیدی واسه این بیماری هس؟ با تشکر
مدیر اصلی
|
ﺳﻪشنبه 20 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

می توانید در این مورد به به مقاله بیماری پارکینسون چگونه درمان می شود؟ مراجعه کنید.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

روشنک مهدیزاده
|
پنجشنبه 15 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0
باسلام خدمت آقای دکتر، ببخشید من 33 سالمه و پلک چشم راستم افتادگی داره، که در ساعاتی از شبانه روز باز میشه، ولی اکثرا افتادس، میخواستم عمل کنم، ولی معلوم نمیشه چه زمانی پلکم باز میشه، میشه علتشو بهم بگین، من چیکارکنم؟ با تشکر
مدیر اصلی
|
جمعه 16 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

وقتی افتادگی پلک به اینصورت است که در زمانهایی از روز تغیر کرده و چشم باز می شود، قبل از اقدام به ترمیم جراحی باید توسط متخصص مغز و اعصاب ویزیت شوید تا بررسی شده و بیماریهای منجر به افتادگی پلک برایتان رد شود. بهتر است در هر دو حالت افتادگی پلک و باز شدن آن از صورتتان عکس بگیرید و به پزشک نشان دهید تا بهتر علت مشکلتان مشخص گردد.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

شادی
|
یکشنبه 11 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام خسته نباشید من 32 سالمه وسر درد دارم پیشانیم سرد میشه همیشه عرق سردی رو پیشونیم میشینه چکار باید بکنم تا خوب بشه ممنون میشم کمکم کنید

 
 
مدیر اصلی
|
جمعه 16 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

علائمی که گفتید ممکن است ناشی از افت فشار خون و یا کمخونی باشد. به پزشک مراجعه نمائید تا بررسیهای تکمیلی برایتان انجام شود.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

افسانه.
|
یکشنبه 11 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام خسته نباشید من خانمی هستم 28ساله متاهل ودارای دوفرزند یک مدتی هست احساس میکنم که هیچ چیزی توذهنم نمیمونه وقتی میرم دنبال کاری وسط راه یادم میره که باید چکارکنم طوری شدم که جای هیچ وسیله ای یادم نمیمونه هیچ خاطره ای واضحی ازدوران کودکی یانوجوانی خودم یادم نیست فشار اوردن برای بیاد اوردن این چیزها ازارم میده ومدام بهانه میگیرم اصلا اعصابم یک جانیست به نظرشما دچار الزایمر یاکمبود حافظه میشم احساس میکنم هیچ چی توزندگی بروفق مرادم نیست خیلی احساس ناامیدی دارم وباعث شده توزندگیم باهمسرم به مشکل بخورم .ممنون مرسی

مدیر اصلی
|
جمعه 16 مرداد 1394
|
پاسخ به این نظر
0

سلام

مطالبی که ذکر کردید در درجه اول فراموشی ناشی از افسردگی را برایتان مطرح میکند. سن شما برای ابتلا به آلزایمر بسیار جوان است. خوشبختانه وقتی دلیل فراموشی، ابتلا به افسردگی و وسواس فکری باشد، می توان با درمان افسردگی این نوع فراموشی را نیز درمان کرد.

 

دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

کلینیک مغز و اعصاب و ستون فقرات

سایت کلینیک مغز برای آشنایی شما با بیماریهای مغز و اعصاب و ستون فقرات ایجاد شده است. مقالات و مطالب این سایت همگی نوشته دکتر مهدی دهقانی (متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات) است و با توجه به نیاز بیماران و بستگان آنها به اطلاعات تکمیلی و مفید درباره بیماریشان تهیه گردیده است.

 

برای آشنایی با سوابق علمی دکتر دهقانی کلیک کنید

برای اطلاع از راههای تماس با دکتر دهقانی کلیک کنید

 

گالری های فیلم