بهترین مرکز نوروفیدبک کجاست؟

سوال فوق یکی از پرسش های شایع در افرادی است که بدنبال بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و یا بهترین مرکز نوروفیدبک در ایران می گردند. میخواهیم بررسی کنیم که آیا اساسا چنین سوالی درست است یا خیر.

 


این مطالب را هم مطالعه کنید:

هزینه نوروفیدبک چقدر است؟

نوروتراپی (روش نوین درمان مغز)

بهترین دکتر نورولوژی در تهران (5 دکتر نورولوژی برتر)


 

 

در مورد اینکه آیا بهترین مرکز نوروفیدبک یا بهترین بهترین مرکز نوروتراپی از نظر علمی معنا دارد یا خیر، باید به این نکات توجه کرد:

 

-نتیجه گیری در درمان نوروفیدبک به مرکزی که این درمان را انجام می دهد کاملا بستگی دارد. درمان نوروفیدبک شبیه دارو نیست که هر کسی تجویز کند، در میزان پاسخدهی مراجعه کننده فرق نداشته باشد. چرا که در درمان نوروفیدبک، پروتکل درمان نقش خیلی مهمی دارد. برای یک فرد خاص و یا یک بیماری خاص اگر سه مرکز مختلف نوروفیدبک انجام دهند، روش انجامشان با هم متفاوت خواهد بود. هر مرکز با توجه به ارزیابی های قبلی، میزان تجربه عملی، میزان اطلاعات علمی لازم در این حیطه و ابزارهای تشخیصی که دارد پروتکل می نویسد و لذا نتایج درمانی متفاوت خواهد بود.

 

-نکته دوم در انتخاب بهترین مرکز نوروفیدبک این است که ببینیم پروتکل های درمانی یک مرکز توسط چه فردی نوشته می شود و او چقدر در این حیطه تجربه و تخصص دارد. این نکته شاید مهمترین عامل برای انتخاب یک مرکز نوروفیدبک است. باید بررسی کنیم نویسنده و تصمیم گیرنده پروتکل درمانی چه گواهینامه های علمی کسب کرده و تحت نظر چه اساتیدی آموزش دیده است و چه جایگاه علمی در این حیطه دارد. طبیعتا بین فردی که مدارک علمی خود را از معتبرترین اساتید بین المللی و از سازمان های معتبری نظیر فدراسیون بیوفیدبک اروپا و یا دانشگاههای معتبر داخلی گرفته است، با فردی که آموزش خاصی ندیده یا نهایتا از هم رده خودش مطالبی فرا گرفته، تفاوت وجود دارد. طبیعی است که اگر بتوانید درمان نوروفیدبک را زیر نظر اساتید و مدرسان این حیطه انجام دهید، نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت.

 

-نکته بعدی میزان تجربه و موفقیت یک مرکز است. بهترین مرکز نوروفیدبک طبیعتا تمایل دارد نتایج و تجربیات درمانیش را بصورت شفاف در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهد. چرا که به عملکرد خود مطمئن است. انجام ارزیابی های بالینی قبل و بعد از درمان و ثبت عملکرد مغز بوسیله نقشه مغزی (QEEG) در حین درمان و به اشتراک گذاری این نتایج با سایر مراکز و مراجع، نکته مهمی است که ما را به انتخاب یک مرکز دقیق و علمی و معتبر رهنمون می کند.

 

-تجهیزات مورد استفاده در چنین مراکزی هم نقش مهمی در انتخاب ما دارد. بین مرکزی که از معتبرترین و به روز ترین تجهیزات درمانی موجود در دنیا استفاده می کند، با مرکزی که از تجهیزات متفرقه و بدون استاندارد استفاده می کند، حتما تفاوت وجود دارد. تجهیزات تایید شده توسط سازمانهای معتبر جهانی این اطمینان را به ما می دهند که آنچه بعنوان امواج مغزی تحت درمان قرار می گیرد، دقیقترین یافته هایی است که میتوان از مغز بدست آورد و فاقد آرتیفکت یا نویز ناشی از بد عملکردی سنسورها است.

 

-اینکه اپراتور درمانی چه کسی باشد هم بسیار مهم است. اپراتور درمانی یا نوروتراپیست به فردی می گویند که در طول جلسات درمانی همراه شما است، امتیاز گیری شما حین نوروفیدبک را رصد میکند، قبل یا بعد هر جلسه شرح حال تغییرات شما را می پرسد و در روند درمان دخالت می دهد، راهنمایی های عملی برای استفاده در منزل به شما می دهد و با شما مسیر درمان را طی می کند. چنین فردی اگر دارای تحصیلات و تخصص لازم در حیطه های روانشناسی باشد، می تواند راهنمایی های دقیقتر به شما نماید و به تسریع روند درمان کمک نماید.

 

در نظر گرفتن نکات بالا می تواند به شما در انتخاب بهترین مرکز نوروفیدبک کمک شایانی نماید. عوامل فوق همچنین ممکن است دلیل مهمی برای تفاوت در هزینه نوروفیدبک بین مراکز مختلف باشد. وقت گذاشتن برای تحقیق در مورد انتخاب بهترین مرکز نوروتراپی حتما ارزشمند است و به شما پیشنهاد می گردد.

 بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران کجاست؟

از نظر ما بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و همچنین بهترین مرکز نوروفیدبک در ایران ، مراکزی هستند که توسط دکتر مهدی دهقانی اداره میشوند. تمام نکات گفته شده در بالا در بالاترین استاندارد در این مراکز رعایت شده است و از هیچ ریزه کاری برای ارتقاء کیفیت درمان چشم پوشی نشده است.

 

مراکز نوروفیدبک دکتر دهقانی شامل دو مرکز اصلی است که هر دو در غرب تهران قرار دارند. مرکز اول در میدان پونک قرار دارد که مطب دکتر دهقانی هم محسوب میگردد. این مرکز مجهز به بهترین دستگاههای لورتا نوروفیدبک و نوروفیدبک ، بیوفیدبک و نقشه مغزی (QEEG) است.

 

 مرکز نوروفیدبک دوم دکتر دهقانی در بیمارستان فوق تخصصی پیامبران قرار دارد که در بلوار آیت الله کاشانی، جنب بلوار اباذر قرار دارد. این مرکز مجهز به بهترین دستگاههای نوروفیدبک، تی دی سی اس و نقشه مغزی است.

 

 

ویزیت کلیه بیماران توسط شخص دکتر مهدی دهقانی، متخصص مغز و اعصاب، انجام میشود. ایشان جزو اساتید اصلی آموزش دهنده نوروتراپی، نقشه مغزی و نوروفیدبک در ایران هستند که شاگردان زیادی را در این حیطه تربیت کرده اند. بنابراین وقتی به مرکز نوروفیدبک ایشان مراجعه میکنید، خیالتان راحت است که بالاترین کیفیت درمان نوروفیدبک را دریافت خواهید کرد.

 

تلفن و آدرس مرکز نوروفیدبک دکتر دهقانی:

مرکز میدان پونک:

تلفن: 02144477467

آدرس: تهران، خیابان اشرفی اصفهانی، کمی بالاتر از میدان پونک، نبش کوچه نهم، پلاک 9 ، طبقه 5

 

مرکز بیمارستان پیامبران:

تلفن:  02148994577

آدرس: فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، بیمارستان فوق تخصصی پیامبران، طبقه همکف، کلینیک شماره یک، اطاق 14

 

 برای اطلاع بیشتر در مورد هزینه های این مدل درمان میتوانید به مقاله هزینه نوروفیدبک چقدر است؟ مراجعه نمایید.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

شرطی‌سازی عاملی (کنشگر) چیست و چگونه کار می کند

نوروفیدبک و درمان بیش فعالی

قرص نوروفیدبک چیست ؟

عوارض نوروتراپی

بهترین دکتر نورولوژی در تهران【5 نورولوژیست برتر】1402

بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران【+هزینه هر جلسه؟!】

هزینه نوروفیدبک【200,000 تومان】- 02144477467

چرا من در مورد درمان با نوروفیدبک مطلبی نمی شنوم؟

آیا با وجود نوروفیدبک من هنوز به دارو نیاز دارم؟

آیا نوروفیدبک توام با مطرح کردن تشخیص خاص روانپزشکی است؟

عوارض جانبی نوروفیدبک چیست؟

پس از نوروفیدبک چه اتفاقی می افتد؟

از نوروفیدبک انتظار چه نتایجی می توانم داشته باشم؟

چند جلسه برای درمان نوروفیدبک کافی است؟

تعداد جلسات نوروفیدبک چقدر است؟【10 تا 60 جلسه】

من به چند جلسه نوروفیدبک نیاز دارم؟

آیا نوروفیدبک تاثیر دارد؟

آیا نوروفیدبک بی خطر است؟

نوروفیدبک چقدر موثر است؟

جلسات نوروفیدبک شبیه چیست؟

پاسخ به ابهامات شما در مورد نوروتراپی

🔴 درمانی متفاوت برای افراد متفاوت!

نوروفیدبک و کاربردهای آن

تحریک الکتریکی ترانس کرانیال 【tDCS】 چیست؟

روش انجام QEEG 【نقشه برداری مغز】

کاربردهای QEEG【نقشه برداری مغزی】

نقشه برداری مغز 【QEEG】 چیست؟

چه افرادی از درمانهای نوروتراپی【تحریک الکتریکی مغز】 سود می برند؟

نوروتراپی چیست؟【روش نوین درمان مغز】+ مزایای نوروتراپی بر مغز

درباره کلینیک نوروتراپی دکتر دهقانی در بیمارستان پیامبران

9 / 10
از 11 کاربر

اینستاگرام سایت

اینستاگرام سایت

@ClinicBrain