چکاپ رایگان مغز

بیوفیدبک چیست؟

 

بیوفیدبک چیست؟

 

بیوفیدبک تکنیکی است که به شما کمک می کند یاد بگیرید علاءم حیاتی (نظیر سرعت تنفس، ضربان قلب و دمای بدن) خود را که بطور طبیعی خارج از کنترل آگاهانه هستند، کنترل کنید. شما این کار را با استفاده از ابزارهای حساس انجام می دهید. این ابزارها  فرایندهای جسمی و بدنی را اندازه گیری کرده، نمایش می دهند و شما را از چیزهایی آگاه می کنند که به آسانی نمی توانید به خودی خود احساس کنید یا تشخیص دهید.

 

neurofeedback

 

با کمک ابزارها، شما می توانید ببینید چه کار دارید میکنید تا باعث پیشرفت توان کنترلی روی بدن و ذهن خود شوید.

 

به عنوان مثال، اگر شما در حال برگزار کردن یک مسابقه هستید، داشتن یک کرنومتر مفید است. چون به کمک آن شما متوجه میشوید که چه موقع بهتر کار می کنید و کی اینطور نیست. پس میتوانید تکنیک های خودتان را برای بهتر شدن تنظیم کنید. به همین ترتیب، اگر حسگری داشته باشید که دقیقا به شما نشان دهد وقتی در حال استراحت هستید چقدر تنش دارید، می توانید یاد بگیرید که چگونه تنش ماهیچه ها را کنترل کنید (فیدبک EMG). یا، اگر یک مانیتور قلب داشته باشید که به شما درباره ضربان قلبتان بازخورد بدهد، می توانید یاد بگیرید چگونه ضربان قلب خود را کنترل کنید (بیوفیدبک HRV).

 

همچنین، می توانید یاد بگیرید چگونه دمای پوست خودتان را با یک دماسنج تغییر دهید، بنابراین، جریان خونتان را کنترل کرده، متعاقبا هجوم سردردهای میگرنی را از بین ببرید. با یاد گرفتن کنترل عضلات لگن به کمک یک مانیتور مخصوص، شما می توانید یاد بگیرید بی اختیاری را متوقف کنید. ضربان قلب خود را کنترل کنید، و می توانید سطح استرس خود را تنظیم کنید.

 

biofeedback 

 

بیوفیدبک یک تمرین استاندارد در انجام عملکردهای ورزشی است و کارایی اثبات شده آن باعث شده است تا طی چندین دهه به یک تکنیک پزشکی پذیرفته شده تبدیل شود. با این حال، افراد معدودی و پزشکان معدودی از این گزینه جانشین درمان دارویی و خود تنظیم کننده آگاه هستند.

 

نوروفیدبک یک بیوفیدبک امواج مغزی و روشی برای کنترل عملکرد مغز شما توسط خودتان است.

 

بیشتر بدانیم:

- برای اطلاع از هزینه نوروفیدبک به مقاله هزینه نوروفیدبک چقدر است؟ مراجعه نمایید.

- برای دانستن نحوه جستجوی بهترین مرکز نوروفیدبک تهران روی همین عبارت کلیک نمایید.

- برای آشنایی با نحوه درمان به روش نوروتراپی، به بخش "معرفی بیماران دکتر دهقانی" مراجعه کنید.

 

عناوین مرتبط:

نوروفیدبک چیست؟

نقشه مغزی چیست؟

امواج مغزی چه هستند؟

 

  

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 5 کاربر