همانطور که قبلا گفته شد، QEEG روشی بدون درد و بدون اشعه برای بررسی عملکرد مغز است. 

 

در این روش بیمار روی یک صندلی راحت (شبیه مبل) می نشیند و تکنسین یک کلاه پارچه ای روی سر بیمار می گذارد. به این کلاه چند سیم وصل است که اطلاعات را به آمپلی فایر منتقل می کند. برای انتقال بهتر اطلاعات مقدار کمی ژل بی رنگ و قابل حل در آب روی بعضی نقاط سر بیمار گذاشته می شود.

 

حین انجام نقشه مغزی بهتر است بیمار بی حرکت بنشیند تا اطلاعات دقیق تر ثبت شود. نیمی از نوار در حالت چشم باز و نیم دیگر در حالت چشم بسته انجام می شود.

 

انجام QEEG بقدری راحت است که کودکان هم می توانند آنرا انجام بدهند. روز قبل نوار مغز بهتر است مراجعه کننده سرش را بشوید تا چربی پوست سر کاهش یابد. همینطور لازم است بیمار شب قبل به میزان کافی خوابیده باشد و از مصرف مواد غذایی محرک از جمله قهوه پرهیز نماید.

 

بیمار لازم است قبل از انجام نقشه مغزی در مورد داروهای مصرفی به پزشک اطلاع بدهد و ترجیحا نمونه داروهای مصرفی را به همراه داشته باشد.

 

چون انجام QEEG بدون هیچگونه اشعه ای است، انجام آن حتی در خانمهای باردار، افراد دارای باطری قلبی و کودکان نیز مقدور است.

 

چنانچه تمایل به انجام QEEG (نقشه برداری مغز) یا سایر اقدامات نوروتراپی دارید، می توانید با اطلاعات بیمارستان فوق تخصصی پیامبران به شماره تلفن زیر تماس گرفته و از نحوه انجام و هزینه آن اطلاع پیدا نمایید.

تلفن اطلاعات بیمارستان فوق تخصصی پیامبران: 02148991600  و 02148991601

 

آدرس بیمارستان پیامبران: فلکه دوم صادقیه (آریاشهر)، خ آیت الله کاشانی، بلوار اباذر

 

نویسنده: دکتر مهدی دهقانی - متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 4 کاربر

اینستاگرام سایت

اینستاگرام سایت

@ClinicBrain