🔴 نقشه مغزی در پانیک!

 

اصل این مقاله را در اینستاگرام دکتر دهقانی با تصاویر کاملتر بخوانید

 

دکتر مهدی دهقانی:

 

در اسلایدهای بعدی، نقشه مغزی سه نفر از مراجعین اخیرمان که بعلت بیماری پانیک مراجعه کردند را آورده ایم. هر سه نفر خانمهای جوانی هستند که از حملات اضطراب و پانیک شکایت داشتند و در کنار آن علائم افسردگی را هم ذکر می کردند.

 

 

در نگاه اول بنظر میرسد بیماری هر سه نفر یکسان است و لذا ممکن است پزشک معالج برای هرسه، با تشخیص بیماری پانیک، یک نوع درمان را شروع کند.

 

ولی مقایسه تصاویر نقشه مغزی آنها و مکان یابی محل اصلی درگیری مغزی نشان میدهد که با سه پروسه مختلف روبرو هستیم. این تفاوت در عامل زمینه ساز بیماری را نمی توان با شرح حال و معاینه بدست آورد. قابل ذکر است که دو نفر از این سه مراجع قبلا در مراکز دیگر آم آر آی مغز انجام داند و نرمال بود.

 

لذا برای این سه نفر، سه نوع درمان متفاوت نوروفیدبک و tDCS با پروتکل های مختلف طراحی شد. علت تفاوت نحوه درمان آنها، به تفاوت در محل درگیری مغزی مربوط است. هدف ما از این کار این است که بهترین درمان برای هر فرد را تعیین کنیم و برای هدف از QEEG کمک میگیریم

 

این نوع روند تشخیص و درمان که یک فرآیند نسبتا جدید در پزشکی است را به نامهای زیر می شناسند: 

 

◀ پزشکی شخصی سازی شده

◀ پزشکی شخص محور

 

 

چنانچه میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد این روش پیدا کنید، میتوانید به مقاله درمانی متفاوت برای افراد متفاوت! مراجعه نمایید.

 

اصل این مقاله را در اینستاگرام دکتر دهقانی با تصاویر کاملتر بخوانید

 

🌍 دوست دارید درباره تکنیکهای نوروتراپی بیشتر بدانید؟

 

◀ دکتر مهدی دهقانی متخصص بیماریهای مغز و اعصاب و ستون فقرات در کلینیک نوروتراپی بیمارستان پیامبران اقدام به تنظیم عملکرد مغز به کمک روشهای جدید نوروتراپی و بدون دارو می نمایند.

 

💠 آدرس بیمارستان پیامبران: ‌‌‌تهران، فلکه دوم صادقیه، خیابان آیت الله کاشانی، بلوار اباذر

 

⬅ تلفن دپارتمان نوروتراپی برای گرفتن وقت: 02148994577

 

ساعت تماس: روزهای اداری از ۹ صبح الی ۴ عصر

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 7 کاربر

اینستاگرام سایت

اینستاگرام سایت

@ClinicBrain