چکاپ رایگان مغز

کاهش سطح هوشیاری

مغز یکی از اعضای بسیار مهم بدن است که تنها یکی از وظایف آن حفظ هوشیاری میباشد. مغز برای اینکه بتواند به فعالیت خود ادامه داده و سطح هوشیاری را در بالاترین حد خود حفظ نماید نیاز به دریافت مقدار کافی از اکسیژن و گلوکز دارد. حتما تا بحال این موضوع را زیاد شنیده اید که مواد حاوی کافئین میتوانند سطح هوشیاری را بالا ببرند. مواد حاوی کافئین نوعی محرک مغز به شمار می آید که سطح فعالیت های مغز را افزایش میدهد. کاهش سطح هوشیاری از جمله اختلالات مغز و اعصاب میباشد که علل زیادی در بروز آن نقش دارند.  از علل کاهش سطح هوشیاری باید به مواردی همچون کاهش  یا افزایش قند خون، کاهش و یا افزایش فشار خون، شوک های ناگهانی، غش کردن ناگهانی و سنکوپ، ضربه های مغزی، حمله های مغزی، گرما و همچنین سرما زدگی، مسومیت توسط دارو ها، عفونت مغزی و دلایل دیگر اشاره نمود.کاهش سطح هوشیاری انواع مختلفی دارد که باید به گیجی، سر در گمی، هذیان گویی، بی حالی، بی حسی و همچنین کما اشاره نمود.

تشخیص کاهش سطح هوشیاری بر عهده پزشک متخصص مغز و اعصاب میباشد و یک پزشک عمومی نمیتواند در تشخیص این بیماری به درستی عمل نماید. تشخیص کاهش سطح هوشیاری به تاریخچه کاملی از پیشینه فرد نیاز دارد. پزشک مطمئنا تمام سوابق بیماری فرد مبتلا به کاهش سطح هوشیاری را بررسی خواهد نمود تا دلیل ابتلای فرد به پایین آمد سطح هوشیاری مشخص شود. سوالاتی نسبت به سابقه فرد در ابتلا به دیابت، صرع و یا افسردگی از جمله سوالاتی هستند که ممکن است پزشک از بیمار بپرسد. همچنین آزمایشاتی نسبت به تشخیص پزشک متخصص مغز و اعصاب مانند آزمایش کامل خون، سم شناسی، الکترولیت بدن، آزمایش هایی برای بررسی عملکرد کبد، الکتروانسفالوگرام، اشعه ایکس قفسه سینه، سی تی اسکن و ام آر آی نیز تجویز میشوند که میتواند در روند تشخیص تاثیر بسیار زیادی داشته باشند.

درمان کاهش سطح هوشیاری نیز ارتباط کاملا مستقیمی با علل آن دارد. پزشک متخصص مغز و اعصاب نسبت به علل کاهش سطح هوشیاری اقدام به تجویز دارو و توصیه های پزشکی مینماید. البته این نکته نباید فراموش شود که اگر کاهش سطح هوشیاری فرد به دلیل ابتلا به بیماری فراموشی و یا آلزایمر باشد هیچ درمانی برای آن وجود نخواهد داشت و داروهای تجویز شده تنها قادر هستند تا سطح هوشیاری فرد را در وضعیت مناسبی قرار دهند. دکتر مهدی دهقانی بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران میباشد که در زمینه تشخیص و همچنین درمان انواع اختلالات مغز و اعصاب و درمان کاهش سطح هوشیاری فعالیت خود را از سالها پیش آغاز نمود و از تجربه بالایی در این زمینه برخوردار است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
8 / 10
از 3 کاربر