چکاپ رایگان مغز

درمان آسیب های مغز

مغز که کنترل تمام قسمت های بدن را بر عهده دارد همواره باید از آسیب های ناگهانی که به هر دلیلی ممکن است به آن وارد شود در امان بماند. آسیب های مغزی که با عوامل خارجی و یا داخلی رخ دهند میتوانند عملکرد این عضو بدن را با مشکلات زیادی مواجه کنند که در نتیجه عملکرد سایر اعضای بدن نیز مختل خواهد شد. تصافات رانندگی، سقوط از ارتفاع، زد و خورد و تهاجم فیزیکی،‌ حوادت شغلی، حوادث ورزشی و از این قبیل حوادث میتوانند آسیب های مغز را سبب شوند. البته آسیب های مغز همانطور که گفته شد تنها به عوامل خارجی محدود نمیشود و ممکن است فعل و انفعالاتی که در مغز و یا سایر نقاط درون بدن رخ میدهد منجر به بروز آسیب های مغز شوند.

درمان آسیب های مغز

آسیب های مغز به دو نوع کلی تقسیم بندی میشوند که آسیب های بسته و آسیب های مغز باز و نافذ میباشد. در آسیب های مغز بسته کاسه و یا همان جمجمه سر هیچ آسیبی نمیبیند و تنها مغز است که آسیب هایی را متحمل میشود. در آسیب های مغز بسته ممکن است مغز متورم شده که این متورم شدن مغز میتواند فشار زیادی را از داخل به جمجمه وارد کند و همین موضوع مغز را به شدت در معرض آسیب های جدی تر و بیشتری قرار میدهد.

آسیب های مغز باز و یا نافذ نیز از آسیب هایی هستند که در قسمت بیرونی و جمجمه مغز رخ میدهند و ممکن است کاسه سر شکسته و یا سوراخ شود. آسیب های مغز باز علاوه بر اینکه صدماتی را به کاسه سر وارد میکند باعث بروز آسیب هایی نیز به مغز میشود.

درمان آسیب های مغز

آسیب های مغز چه بصورت بسته رخ دهند و چه به صورت باز میتوانند دو مشکل کلی را بوجود آورند. اولین مشکلی که ممکن است با آسیب های مغز رخ دهد له شدگی مغز میباشد. در این حالت قشر مخ دچار کوفتگی و له شدگی میشود. از دیگر مشکلاتی که آسیب های مغز میتوانند بوجود آورند تکان مغزی است. در این حالت مغز با برخورد به کاسه سر آسیب میبیند. تکان مغزی با هیچگونه علائم ظاهری در بخش بیرونی کاسه سر همراه نخواهد بود و این عروق خونی و اعصاب مغزی هستند که آسیب میبینند.

درمان آسیب های مغز نیز نسبت به نوع آسیبی که مغز دیده است متفاوت میباشد. در صورت بروز آسیب های مغزی بهتر است سریعا به یک متخصص مغز و اعصاب برای تشخیص و مداوا مراجعه نمایید. دکتر مهدی دهقانی بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران آماده ارائه خدمات خود از جمله درمان آسیب های مغز به بیماران میباشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر