چکاپ رایگان مغز

🔴 وزوز گوش و مغز!

 

اصل این مقاله را در اینستاگرام دکتر دهقانی با تصاویر کاملتر بخوانید

 

دکتر دهقانی:

 

مرد جوانی با شکایت وزوز گوش دو طرفه از هشت ماه قبل به مرکز ما مراجعه کرد. انواع بررسی ها توسط متخصصین گوش به نتیجه خاصی نرسیده بود و عصبهای شنوایی کاملا سالم بود.

 

 

برای بررسی عملکرد مغز، نقشه مغزی انجام شد که اختلال در نواحی پس سری را نشان داد. درمان با نوروفیدبک انجام شد و بعد از ده جلسه، ایشان اعلام کرد که بیش از پنجاه درصد مشکلات وزوز رفع شده است. 

 

 

♻البته ایشان جمله جالبی هم در ادامه میگفتند: "نمی دانم واقعا صدا کمتر شده است و یا من اهمیت کمتری به آن میدهم". اتفاقا همین جمله یکی از اهداف مهم درمان ما در ایشان بود.

 

 

◀در اسلاید دوم، تغییرات نقشه مغزی ایشان را قبل و بعد از ده جلسه درمان با نوروفیدبک می بینید. البته فعلا روند درمان ادامه دارد.

 

 

♻در این نقشه مغزی نواحی سبزرنگ نرمال است. نواحی قرمز رنگ نشاندهنده زیاد بودن امواج و نواحی آبی نشاندهنده کم بودن امواج مغزی به نسبت جمعیت سالم و همسن است. می بینید که طی درمان، واضحا عملکرد مغز بهتر شده و به حالت نرمال نزدیک شده است.

 

 

✳تحقیقات جدید نشان داده است که در مبتلایان به ووزوز گوش، عملکرد شبکه های مهمی از مغز (network) تغییر میکند. نمونه ای از این تغییرات در اسلاید چهارم آورده شده است.

 

 

یکی از این شبکه های اصلی مغز، default mode network است که نقش بسیار مهمی در حین استراحت ما ایفا میکند. مشخص شده که اتصالات نواحی خلفی مغز به این نت ورک، در تینیتوس مزمن دچار اختلال میشود و اشتباها به شبکه توجه منتقل میگردد. نمونه ای از این مقالات را در اسلاید پنجم و ششم آورده ام.

 

اصل این مقاله را در اینستاگرام دکتر دهقانی با تصاویر کاملتر بخوانید

 

🌍دوست دارید درباره تکنیکهای نوروتراپی بیشتر بدانید؟

 

◀ دکتر مهدی دهقانی متخصص بیماریهای مغز و اعصاب و ستون فقرات در کلینیک نوروتراپی بیمارستان پیامبران اقدام به تنظیم عملکرد مغز به کمک روشهای جدید نوروتراپی و بدون دارو می نمایند.

 

💠 آدرس بیمارستان پیامبران: ‌‌‌تهران، فلکه دوم صادقیه، خیابان آیت الله کاشانی، بلوار اباذر

 

⬅ تلفن دپارتمان نوروتراپی برای گرفتن وقت: 02148994577

 

ساعت تماس: روزهای اداری از ۹ صبح الی ۴ عصر

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر