چکاپ رایگان مغز

چند تا از علائم ام اس که در زنان بیشتر دیده می شود

 

علائم ام اس را جدی بگیرید. برخی از افراد تصور می کنند که هر نوع خستگی مربوط به کار است و نشانه ها را جدی نمی گیرد اما حقیقت این است که ام اس از دسته بیماری هایی است که اگر جدی گرفته نشده مشکلساز می شود. یکی از مهمترین نشانه ام اس این است که دیگر تعادل خوبی روی پاهای خود ندارید. دستان شما سوزن سوزن می شود. احساس ضعف دارید و نمی توانید تعادل خود را حفظ کنید. همه این موارد اگر به مدت مشخصی با شما همراه باشد باید برای ام اس به پزشک مراجعه کنید. برخی از نشانه های ام اس ناپیدا و یا نامعلوم هستند. دقت کنید که مشکلات بینایی نیز موضوع مهمی است که باید بررسی شود.

 

بیماری ام اس در زنان شایعتر از مردان است. به همین دلیل میخواهیم در مورد علائمی از ام اس صحبت کنیم که در زنان بیشتر دیده میشود. البته باید بدانیم که علائم گفته شده در مردان مبتلا به ام اس هم ممکن است دیده شود و فقط مختص به زنان نیست.

 

 

احساس سوزن سوزن شدن دست و پا

احساس سوزن سوزن شدن دست و پا یکی از علائم ام اس است. دقت کنید که اگر برای مدت طولانی دست و پای شما دچار سوزن سوزن شدن می شود و احساس بی حسی در برخی از نقاط دست و پای خود دارید می بایست به ام اس شک کنید. عصب مغز و نخاع ارتباط مستقیمی با این موضوع دارد. شخص تعادل خود را از دست می دهد. احساس می کند که پاهای او از حرکت ایستاده اند. شخص تصور می کند که نمی تواند یک لیوان آب را با دستان خود جابجا کند. همه این موارد نوعی بی حسی یا ضعف محسوب می شود. به طور کلی بی حسی در دستان و پاها از مواردی است که به عنوان نشانه های اولیه ام اس شناخته می شود.

 

 

دردهای عضلانی

دردهای عضلانی از دیگر علائم ام اس هستند که شاید در لیست ام اس پیشرفته نیز قرار بگیرند. به طور کلی دردهایی که طولانی هستند و بیشتر از یک تا سه روز طول می کشند باید مدنظر قرار بگیرند. این موضوع یعنی دردهای عضلانی به طور کلی سبب می شود که آسیب های عصبی در برخی از نقاط بدن وجود داشته باشد. دقت کنید که این دردها تنها در یک بخش از بدن دیده نمی شوند. در واقع بین بخش های مختلف از بدن حرکت می کنند و سبب می شود که موقعیت دردها جابجا شوند. دقت کنید که برای دردهای عضلانی می بایست از یک پزشک حاذق کمک بگیرید و سعی کنید همه جوانب را بسنجید. این دردها بیشتر در بازوها، ساق پا و همینطور عضله های دست دیده می شوند.

 

 

ضعف و خستگی مهمترین علائم ام اس

در مورد خستگی ناشی از ام اس نیاز است چندین موضوع مدنظر قرار بگیرد. اول اینکه میزان خستگی در افرادی که ام اس دارند بسیار شدید است. خستگی شدید به طور کلی سبب می شود که افراد نتوانند به کارهای روزانه خود بپردازند. خستگی به حدی در شخص زیاد است که حتی قدرت زیادی در صحبت کردن ندارد. البته نوع خستگی متفاوت است. خستگی اولیه زمانی صورت می گیرد که شخص درگیر یک سری ضایعات در بخش مغز باشد اما خستگی ثانویه به شکلی است که شخص نمی تواند کارهای خود را انجام دهد. او دچار دمیلین مغز و نخاع شده است. به طور کلی کوچک شدن عضله ها نیز بخش مهمی از علائم ام اس محسوب می شود و نیاز به بررسی دارد.

 

 

اگر سرگیجه دارید، بخش زیر را با دقت بخوانید!

از مهمترین علائم ام اس، سرگیجه است که گاهی سبب می شود شخص یک مسیر کوتاه را نتواند طی کند. البته سرگیجه معمولاً با اختلال تعادل و راه رفتن همراه است. در افرادی که سنین بالایی دارند احساس سرگیجه به همراه سوزن سوزن دست و پا دیده می شود. دست و پا دچار لرزش می شود. شخص درگیر مشکلات عمده ای می شود که در نهایت روی ذهن او تاثیر می گذارد.

 

 

نشانه های پنهان ام اس

در خصوص علائم ام اس تا به اینجا صحبت شد. اما یک سری از نشانه ها وجود دارد که شاید مخفی باشد. یعنی شخص نتواند به صورت راحت متوجه نشانه ها شود. مثلاً کسانی که دچار یبوست می شوند و یبوست در آنها برای مدت زمان طولانی باقی می ماند در نهایت باید به ام اس شک نمایند. در واقع یکی از علائم مهم ام اس تغییرات در حرکات روده است. اجابت مزاج از موارد مهمی است که توسط پزشکان بررسی می شود. البته گاه دیده می شود که فرد در طول روز بدون اینکه مصرف مایعات زیاد داشته باشد بارها مجبور به تکرار ادرار می شود. همه این موارد سبب می شود که علائم ام اس پیشرفته جدی تر از قبل بررسی شوند.

 

 

مشکلات حافظه ناشی از علائم ام اس

مشکلات حافظه از مواردی است که در نهایت سبب می شود که شخصی که درگیر ام اس است نتواند مسیر علمی درستی را طی کند. او دچار مشکل تمرکز می شود. دامنه توجه او با مشکل روبرو می شود و در نهایت به افسردگی و اضطراب طولانی مدت دچار می شود. این موارد سبب می شود که سیستم عصبی مرکزی مغز او درگیر شود. به طور کلی علائم پیشرفته ام اس در افراد متفاوت است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

بیماری ام اس چیست؟

علت به وجود آمدن بیماری ام اس چیست؟

چند تا از علائم ام اس که در زنان بیشتر دیده می شود

آیا گزگز دست و پا نشانه ام اس است؟

مدت زمان بروز علائم ام اس چقدر است؟

عاقبت بیماری ام اس چیست؟ آیا کشنده است؟

باید و نبایدهای تست ام اس در خانه

6 راهکار تشخیص خانگی ام اس

چگونه با ام اس عمر طبیعی داشته باشیم؟

راهنمای جامع درمان ام اس[در طب مدرن و سنتی]

15 علامت ام اس در خانم ها که نباید نادیده گرفته شود

انقباض عضلات چرا رخ میدهد؟[بررسی دلایل منقبض شدن عضله]

لکه سفید روی مغز نشانه چیست؟ 【دکتر دهقانی】

علائم ام اس خوش خیم چیست؟【جدیدترین راه درمان】+ ویژگی ها و تشخیص

عواقب بیماری ام اس【4 عارضه اصلی】 + عوامل ایجاد کننده ام اس

میزان فلج شدن بیماران ام اس [نشانه های بیماری MS] + درمان ام اس

بیماری ام اس چیست؟【 همه چیز در باره ام اس 】نشانه ها وعلائم آن

توهم بیماری ام اس【10 نشانه خاموش】حتما مطالعه کنید!!!-دکتر دهقانی

طب سنتی و درمان بیماری ام اس؛ قسمت اول: طبقه بندی شاخه ها

طب سنتی و درمان بیماری ام اس؛ قسمت دوم: راز جذابیت طب سنتی

طب سنتی و درمان بیماری ام اس؛ قسمت سوم: در بوته آزمایش

طب سنتی و درمان بیماری ام اس؛ قسمت چهارم: مصرف آگاهانه

طب سنتی و درمان بیماری ام اس؛ قسمت پنجم: درمانهای بررسی شده.

خرافات و واقعیتها در مورد ام اس (بخش دوم)

خرافات و واقعیتها در مورد ام اس (بخش اول)

پرسش و پاسخ: بیماری ام اس (مولتیپل اسکلروز)

درمان بیماری ام اس (مولتیپل اسکلروز)

بیماری ام اس چگونه پیشرفت می کند؟

چشم انداز (پیش آگهی) بیماری ام اس چگونه است؟

نحوه تفسیر ام آر آی مغز ام اس و راه های تشخیص آن

علایم بیماری ام اس (مولتیپل اسکلروز)

بیماری ام اس (مولتیپل اسکلروز) چیست؟

اینفوگرافیک: علایم بیماری ام اس یا مولتیپل اسکلروز

سوالات رایج درباره بیماری ام اس

طب مکمل در درمان بیماری ام اس

10 / 10
از 1 کاربر