چکاپ رایگان مغز

آیا تست ام اس در خانه می تواند یک معیار درست برای تشخیص این بیماری باشد؟ یک سری تکنیک ها به عنوان تست ام اس در خانه عنوان می شود که جا دارد از نظر علمی نیز بررسی شود.

 

 

بررسی صحت تست ام اس در خانه

حقیقت این است که یک سری از افراد به سراغ روش های تست ام اس در خانه می روند و ترجیح می دهند تشخیص را در منزل پیگیری کنند و از مراجعه به پزشک و انجام آزمایشهای مربوطه خودداری می کنند. دقت کنید که هرچند روش های تست ام اس در خانه متنوع است، اما هیچ یک علمی نبوده و نمی تواند به تنهایی سبب تشخیص این بیماری شود.

 

 شاید به واسطه تست ام اس در خانه بتوانید تا حدودی علائم و نشانه ها را بشناسید، اما این موضوع به نوبه خود از نظر پزشکی رد شده است. بگذارید این موضوع را به شکل دیگری برای شما توضیح دهیم. ام اس یا همان بیماری اسکرولز چندگانه یک مشکل عصبی محسوب می شود که حتی در گام های اولیه نیز منجر به آسیب شدید عصبی خواهد شد. این یعنی شما وقت زیادی ندارید تا بخواهید به واسطه روش های سنتی تست ام اس در خانه این بیماری مهم را تشخیص دهید.

 

تشخیص درست بیماری ام اس

برای تشخیص بیماری ام اس، نیاز است یک سری موارد به طور دقیق ارزیابی شود و تست ام اس در خانه کافی نیست. به طور کلی پزشک شما می بایست مدرک آسیب به دو ناحیه جداگانه سیستم عصبی مرکزی را ارزیابی نماید. مثلاً مغز، نخاع و عصب بینایی در این راستا بررسی می شود. می بایست پزشک شواهدی که منجر به سیستم عصبی مرکزی شما می شود را دست کم یک ماه ارزیابی نماید. ام اس می تواند علائم متفاوتی داشته باشد. مثلاً خستگی، سرگیجه، ضعف ماهیچه، سفتی ماهیچه و مشکلات تعادل نیز در این راستا قرار گرفته است. رخوت یا سوزش نیز به نوبه خود یکی از مواردی است که برای بیماری ام اس ارزیابی می شود. مشکلات بینایی می تواند نکته مهمی ارزیابی شود. مشکلات مثانه یا روده از دیگر مشکلاتی است که می بایست توسط پزشک ارزیابی شود. تغییرات احساسی و شناختی می تواند شاخص مهمی را در بر بگیرد.

 

 

آیا تست ام اس در خانه منجر به شناخت مراحل اولیه آن نیز نخواهد شد؟

دقت کنید که ام اس از دسته بیماری های پیشرونده است. شاید تست ام اس در خانه تا حدی درست باشد، اما زمان کافی وجود ندارد تا بخواهید با آزمون و خطا به نتیجه برسید. مثلاً یکی از نشانه های مهم بیماری ام اس وجود ضعف در بدن شخص است. شخص قدرت بدنی کافی ندارد. در این شرایط افراد گاه تصور می کنند که خوردن غذاهای انرژی زا می تواند بسیار اثربخش باشد و یا شروع می کنند به خوردن داروهای قوی کننده بدن. اما موضوع چیز دیگری است. همینطور که انجام روش های تست ام اس در خانه طولانی شود، این بیماری نیز در بدن بیشتر شده و دیگر زمان دیر می شود. یکی از نشانه های این بیماری از بین رفتن قدرت بدنی به یکباره است.

تاری دید از دیگر نشانه های بیماری ام اس است. در این حالت شخص در ابتدا به چشم پزشک مراجعه می کند! او تصور می کند که چشمان ضعیفی دارد. در واقع چشم او طی چند ساعت تا چند روز شروع به تار شدن می کند. احساس درد در چشم نیز وجود دارد. به این ترتیب شخص تصور می کند که چشم او دچار عفونت شده است.

 

روش درست تشخیص بیماری ام اس چیست؟

اولین قدم برای تشخیص این بیماری، بررسی سابقه پزشکی کامل بیمار است. پس تست ام اس در خانه را فراموش کنید. پزشک در این راستا از شما سوال می کند.  در واقع ارزیابی می شود که آیا الگوها یا محرک های بیماری در شما وجود دارد یا خیر. در خصوص تماس های محیطی و همینطور سابقه بیماری های دیگر سوالاتی پرسیده می شود. پس از پشت سر گذاشتن این روال نوبت به تست عصبی است. این تست به واسطه اعصاب جمجمه یعنی بینایی و شنوایی و قدرت و بلیعدن صورت می گیرد. همینطور شرایط هماهنگی بین اعضای مختلف بدن نیز مدنظر قرار می گیرد.

در بسیاری از موارد بعد از شرح حال و معاینه نورولوژیک نیاز به انجام ام آر آی مغز و ستون فقرات است. معیارهایی وجود دارد که به طور کلی معیارهای تشخیصی را فراهم می سازد. تست های دیگری نیز برای تایید تشخیص یا شناسایی سایر علل مطرح می شود. یافته های آزمایش عصبی می تواند اثربخش باشد. همه داروهایی که مصرف کرده اید توسط پزشک ارزیابی می شود.

 

معاینه عصبی برای تشخیص ام اس

معاینه عصبی از روش های مناسب برای شک به بیماری ام اس است. در این تست از توانایی شناختی شما سوال پرسیده می شود. از شما خواسته می شود تا روی یک پا بایستید و یا حرکات دیگری را انجام دهید. به این ترتیب وضعیت تعادل بدنتان ارزیابی می شود. توانایی شما برای احساس گرما و سرما نیز از پارامترهای مهم تست ام اس است. در این زمینه واکنش های شما آزمایش می شوند. ممکن است ارزیابی صورت بگیرد که اعصاب جمجمه مغز شما در چه شرایطی قرار دارد. توانایی شما برای دیدن و جویدن و قورت دادن و بو کشیدن نیز بررسی می شود.

 

تصویربرداری تشدید مغناطیسی چیست؟

بهتر است تست ام اس در خانه را فراموش کنید و روش های درست را بسنجید. یکی از روش های مهم، تصویربرداری مغناطیسی (ام آر آی) برای تشخیص بیماری ام اس است. پزشک ممکن است که از روش MRI برای بررسی مغز و نخاع استفاده نماید. این آزمایش برای بررسی جراحات یا زخم شدن بافت عصبی سنجیده می شود. انجام این اسکن بدون درد است. در واقع از یک سری میدان های مغناطیسی قوی و امواج رادیویی کمک گرفته می شود. دستگاه اسکن ام آر آی مانند یک لوله یا تونل عمل می کند.

در نهایت تست پتانسیل بصری نیز وجود دارد که به واسطه آزمایش VEP صورت می گیرد. در طی این تست، سیم ها به پوست سر شما وصل می شوند و فعالیت مغزتان کنترل می شود. یک سری الگوهای متناوب نیز وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

 

هر یک از تکنیک هایی که برای تست ام اس در خانه صورت می گیرد شاید تا حدودی نشانه ها را مشخص کند اما هرگز نمی تواند دلیلی بر اثبات یا عدم اثبات این بیماری باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

بیماری ام اس چیست؟

علت به وجود آمدن بیماری ام اس چیست؟

چند تا از علائم ام اس که در زنان بیشتر دیده می شود

آیا گزگز دست و پا نشانه ام اس است؟

مدت زمان بروز علائم ام اس چقدر است؟

عاقبت بیماری ام اس چیست؟ آیا کشنده است؟

باید و نبایدهای تست ام اس در خانه

6 راهکار تشخیص خانگی ام اس

چگونه با ام اس عمر طبیعی داشته باشیم؟

راهنمای جامع درمان ام اس[در طب مدرن و سنتی]

15 علامت ام اس در خانم ها که نباید نادیده گرفته شود

انقباض عضلات چرا رخ میدهد؟[بررسی دلایل منقبض شدن عضله]

لکه سفید روی مغز نشانه چیست؟ 【دکتر دهقانی】

علائم ام اس خوش خیم چیست؟【جدیدترین راه درمان】+ ویژگی ها و تشخیص

عواقب بیماری ام اس【4 عارضه اصلی】 + عوامل ایجاد کننده ام اس

میزان فلج شدن بیماران ام اس [نشانه های بیماری MS] + درمان ام اس

بیماری ام اس چیست؟【 همه چیز در باره ام اس 】نشانه ها وعلائم آن

توهم بیماری ام اس【10 نشانه خاموش】حتما مطالعه کنید!!!-دکتر دهقانی

طب سنتی و درمان بیماری ام اس؛ قسمت اول: طبقه بندی شاخه ها

طب سنتی و درمان بیماری ام اس؛ قسمت دوم: راز جذابیت طب سنتی

طب سنتی و درمان بیماری ام اس؛ قسمت سوم: در بوته آزمایش

طب سنتی و درمان بیماری ام اس؛ قسمت چهارم: مصرف آگاهانه

طب سنتی و درمان بیماری ام اس؛ قسمت پنجم: درمانهای بررسی شده.

خرافات و واقعیتها در مورد ام اس (بخش دوم)

خرافات و واقعیتها در مورد ام اس (بخش اول)

پرسش و پاسخ: بیماری ام اس (مولتیپل اسکلروز)

درمان بیماری ام اس (مولتیپل اسکلروز)

بیماری ام اس چگونه پیشرفت می کند؟

چشم انداز (پیش آگهی) بیماری ام اس چگونه است؟

نحوه تفسیر ام آر آی مغز ام اس و راه های تشخیص آن

علایم بیماری ام اس (مولتیپل اسکلروز)

بیماری ام اس (مولتیپل اسکلروز) چیست؟

اینفوگرافیک: علایم بیماری ام اس یا مولتیپل اسکلروز

سوالات رایج درباره بیماری ام اس

طب مکمل در درمان بیماری ام اس

10 / 10
از 1 کاربر